Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nincsenek már olyan...

Miért nincsenek már olyan nagy filmek, mint pl. a Matrix, Gyűrűk Ura, Terminator?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár év felhozatala meg se közelíti ezeket...
2011. ápr. 28. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen sikeres nagyszabású filmekre gondolsz, akkor itt van a Sötét Lovag, Avatar, Eredet. Ezek is szóltak akkorát,


Az viszont egy más kérdés hogy neked mi tetszik jobban, ízlések és pofonok.

2011. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Popcorn mozik vannak és lesznek is. Mondjuk idén még ez se megy :D


Egyébként készül a Hobbit (Gyűrűk ura előzménye). Magasan van mérce, szóval biztos jó kis film lesz.

2011. ápr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sötét Lovag, Avatar, Eredet...


Ezeknek a kultusza meg se közelíti az általam leírt 3 filmét. A Matrix-ból, Gyűrűk Urából, Terminatorból évek múltán is idéznek az emberek és meg-megjelennek más filmekben is a "tipikus jelenetek", pl. Neo elhajlása a golyó elől a tetőn, vagy a Terminator "visszatérek" megszólalása, esetleg Gollam "drágaszágom" beszólása.



Az általad említett filmekben nincs egyetlen egy ilyen jellegzetes momentum se és pár év múlva már a címükre se fognak emlékezni az emberek.

2011. ápr. 28. 20:10
 4/5 Manton Jager ***** válasza:

Azért „nagy film”-nek nevezni a Gyűrűk Urát nem picit durva... Hacsak nem a hosszára, vagy a költségvetésére gondolsz…

Az, hogy valaki x évig csinál egy trilógiát (vagyis nem egy filmet, hanem mindjárt hármat!) hatalmas anyagi háttérrel nyomatva a reklámját is (vagyis állandóan szó van róla - ez csak a showbiznisz része), ráadásul egy hatvan év alatt(!) a köztudatban gyökeret verő regényből, ami nyíltan és nem nyíltan is a fantasy történetek (szerintem egyedüli) őse, nem jelenti, hogy a film a zseniális, sőt!... Baromira nem a film szól nagyot, hanem a számítástechnika, meg Tolkien! Már, amennyit meghagytak szegénynek a regényéből, mert képesek voltak még a szereplők jellemét is átírni (lásd Elrond...)

A Mátrix dettó ugyanezért akkora sláger. (Én is nagyon szeretem, félre ne tessék érteni) Valakinek volt egy jó ötlete a harcok leprogramozására, azzal, hogy rányomtak egy lassítást. Hozzácsaptak egy "rendkívüli" filozófiát, ami szintén ősrégi, és kb hatmillió sci-fi-ben megírták már. Nem volt más dolguk, mint modernizálni. Nem sima robotok vannak csak, hanem virtuális világ, ami irányítja a robotokat... Nagy ötlet, komolyan... Emellé meglovagoltak egy olyan hullámot, ami nem most indult. A "nagy baj van a világgal, ez nem élet, amit élünk" olyan dolog, amit húsz éve (Negyven? Ötven? Passz, de húsz biztos) mondanak a különböző spirituális(nak nevezett) csoportok és híveik, úgyhogy megintcsak nem a film a nagy, hanem a tálalás. Az eladhatóság, mert hát a világnak kezd végre elege lenni a nyílt cukormázazásból, meg a műanyag-vackokból, és mást akar, minden téren. Így aztán ez a film is veszett nagy kérdéseket boncolgat, és közben nyoma az arcodba, hogy „akár így is lehet”. De azért legalább egyszer feltámadnak a főhősök, a szerelem mindent legyőz, a világ megmenekül, hepiend van - ergo, megoldást meg sem kísérel adni a felvetett problémára (talán nem is lehet), de eljátssza, hogy nagyon mély mondanivalója van. (Te meg, Kedves Mindenkori Néző, találd ki magad, gondolkozz el, és váltsd meg a világot, míg ők hülyére keresik magukat.)

Okos dolog amúgy ez, még hasznos is lehet, egyszer én is meg akarom tanulni.

(megjegyzés: Terminátort nem láttam, nem is fogom, mert nem érdekel, ahogy a Roky se, lehet akármekkora klasszikus.)

Úgyhogy azért vigyázz ezzel, hogy "nagy film". Nem lesz attól valami nagy film, hogy sokat költenek rá, vagy sokan nézik... sőt! A Tömeg ritkán tudja, mi a jó... Vagy együnk szart, ennyi légy nem tévedhet?

Nagy filmnek számít amúgy a Hair, a Jézus Krisztus Szupersztár, A Keresztapa, ésatöbbi is. Abból is idézgetnek ám rendesen, minden valamire való maffiafilmben felbukkan a levágott lófej, sőt, valahol egyszer olvastam, hogy ez az alvilágban is komoly fenyegetésnek számít, ha megpendítik. És nem, engem sem vágott földhöz az Eredet, de élveztem. Nem túl bonyolult, nem túl kiszámíthatatlan, pont, mint a Mátrix, de szórakoztató. Csak akkor van különbség köztük, ha te oda képzeled.


Amúgy, csak hogy válaszoljak is... Azért nincsenek manapság ilyen filmek (nem hiszem el, hogy ilyet mondok, tíz év nem nagy idő, mikor egy filmet megcsinálni is legalább egy év, nem hogy egy trilógiát…), mert nincs rá kellő igény. Úgy értem, ki kell éheztetni a nézőt az ilyen szupergrandiózus mozikra, mert ha évente a képébe nyomnak valami ilyesmit, akkor nem lehet ekkora hisztit csinálni körülötte, mert megoszlik a rajongótábor. Vagyis, nincs annyi póló/hamutál/semmire-se-jó-műanyagbábu/emlékplakett/miegyéb eladva, nem költenek ötször a mozijegyre, satöbbi. Ez sima üzletpolitika.

De majd nemsokára megint jön egy, ne izgulj.

2011. ápr. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem hogy az avatar, meg ezek az új filmek, csak azért akkora nagy számok, mert a sok szar közül még ezek a nézhetőek. Mondjuk a sötét lovag tényleg jó, viszont nem vagyok Batman fan se...
2012. jan. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!