Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a külömbség a thriller, és...

Mi a külömbség a thriller, és a horror között?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én abban látom a különbséget, hogy a horrorban előre tudod mitől félj, a thrillerben meg a film közben mutatják a félélem tárgyát.


Az viszont elég szomorú, hogy különbséget nem jól írod, a thrillert meg igen...

2011. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, am csak félregépeltem :S
2011. ápr. 20. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal az, hogy a thrillernek van értelme, ott van egy cselekménysorozat, hogy mi miért. A horrorba meg csak ott vannak az őrültek és öldökölnek :)
2011. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

eddig az hittem hogy az a különbség, hogy a horrorban szörnyek vannak, és kicsit ilyen kitalált dogok, a "trili"-ben meg megtörténhető gyilkosság

és nem néztem eddig egyikből sem sokat, de a texaszi láncfűrészesben, (ami horror) teljesen megtörténhető események vannak :S

2011. ápr. 20. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Nehéz igazán mindig különbséget tenni. Nekem se teljesen tiszta. Nálam valahogy így jön le:


A thrillernél az emberek belső félelmeire, borzongásaira koncentrálnak. És nem annyira kiszámíthatóak, mint a horrorok és a "sejtelmességgel", jó történetvezetéssel próbálják a feszültséget növelni. A thrillernél szerintem a karakterek belső világa sokkal nagyobb hangsúlyt kap, mint a horroroknál.


A horror is a félelemre, borzongásra koncentrál viszont itt már sokszor megjelenik az undor, iszonyat is. A misztikumokat, a rettegést sokkal "extrémebben" ábrázolja.


Szóval nálam röviden az az alapvető különbség, hogy a thrillerek szereplőit, történetét közelebb érzem magamhoz és így tud hatással lenni rám. A horror pedig inkább a "legszélsőségesebb" és legbetegebb rémálmait hozza elő az embernek, ami egy kicsit idegenebb, visszataszítóbb.

2011. ápr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!