Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A psycho horror, s a thriller...

A psycho horror, s a thriller film ugyanaz?

Figyelt kérdés
Azt írták, hogy a thrillerek inkább borzongósabbak, kikészítenek idegileg. Akkor a kettő ugyanaz? Ha nem, mi a különbség a két filmműfaj között?
2011. ápr. 2. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A psycho horrorban van vééér, a thriller-ben meg legtöbb esetben alig van erőszak.

De tény és való, hogy mára már a 2 műfaj egyértelműen összemosódott, régen még igenis nagy jelentősége volt a thrillereknek. Lásd Hitchcock-ot, aki minimális erőszak mellett tudott feszültséget teremteni, hála a tökélyre fejlesztett suspense-nek.

A psycho horror manapság divat, ezek a filmek legtöbbször gagyi klisés sablon filmek, nagy csöcsű szőke luvnyákkal.

2011. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A psycho horror lényege az, hogy nem az erőszak bemutatásával kelt félelmet, hanem inkább a fantáziádra bízza a dolgot (ami szerintem sokkal félelmetesebb), arra játszik, hogy egyrészt megijedj egy váratlan dologtól, másrészt arra, hogy bizonytalanságban tartson: nem tudhatod pontosan, hogy mi történik, de sugallja, hogy valami nagyon borzasztó.


A thriller esetében én úgy tudom, hogy a horror és a krimi keveréke. Ilyen pl. A hetedik, ami bűnügyi történet, de egyben nagyon borzasztó dolgok is vannak benne.

2011. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!