Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért ennyire rosszak a...

Miért ennyire rosszak a magyar sorozatok?

Figyelt kérdés

A sorozat rajongóitól előre elnézést. Szóval itt van például a Jóban rosszban, meg ilyenek. Ugyan nem sok részt láttam de a színészek teljesítménye szinte nulla. (Tisztelet a kivételnek.) Honnan szedik össze őket? Kinézet alapján válogatták be őket? Néhányan elmennének modellnek, de színésznek semmiképp. A legkomolyabb részeknél is röhögőgörcs fog el, mert túl játsszák vagy épp az ellenkező eset, mikor semmi érzelem, csak elmondja a szövegét és kész.

Nem a sorozat ellen vagyok, mert lehetne akár jó is, ha nem lenne ilyen rémesen sablonosra megírva az a forgatókönyv, és lecserélnék a színészeket.


2009. febr. 24. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Szia. Én is csak pár részeket láttam a Barátok-közt, és a Jóban-Rosszbol is, és nem mondhatom, hogy férfi léttemre de kedvelltem anno A Szomszédokat is, minden résszét megnéztem, amikor ismételték akkor is.

Miért? Mert a valosághoz több köze volt, az emberek minden napi gondjait dolgozta fel, nem arrol volt szó, hogy ki szemét kivel, hanem éppen ellenkezöleg sokszor segitették egymást, példaképpet mutattva ezzel a nézöközönségnek.

2009. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a jóban rosszban nyomasztó...

például a fiatalabb nyomozó irritál. olyan színpadiasan beszél, túljátssza.

Egy ilyen labilis, ordítós karakter , mint Laura se tud szimpatikus lenni.

Ezek csak példák, de az egésznek ilyen hangulata van...

ahogy a Beát alakító színésznő beszél....

2009. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kulcsszó: alacsony költségvetés.

De komolyan. Meg népámító/butítóra csinálják őket.

Jóóó, nem mondom, hogy a nagy amerikai sorozatokban nincsenek olyan részek, hogy "na, magyarázzuk el nekik, miről van szó", de azért...ott a színészi és a technikai háttér is jóval jobb.

ÉS persze agyonhypeolják őket, ami lehet, nem is baj.

A Barátok közt - évek óta nem nézem -, de ha észrevetted, "tanító" jellegű sorozat, nagyon szájbarágósan a tömeget próbálja okítani. Pl. Mit csináljak, ha rákos vagyok?

Tessék, Miklóson bemutatták, hogy nem is olyan vészes.

De amúgy nem csak a sorozatok rosszak. Hasonlíts már össze egy magyar vagy egy amerikai valóság showt...

(Pl. A nagy házalakítás kontra...hm, mondjuk Hal a tortán vagy akármi más)

2009. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szolgálhatna magyarázatként az, hogy kicsi a médiapiacunk és kevés pénzből kell olyan napi szappanoperákat gyártanunk, amely a fontos 18-49-es célcsoportban nagy és összetett nézőközönséget vonzz. A teljes népesség körében a Jóban-Rosszban kb. 1,3 m nézőt, a BK 1,7-1,8 m nézőt szokott vonzani. Viszont van egy nagy DE! Tőlünk nyugatabbra az ezekhez hasonló napi sorozatok nagyját nem nézik ennyien, pl. a Goede tijden, slechte tijdent (a német Gute Zeitein, Slechte Zeiten holland változatát) fél millióan - hatszázezren nézik naponta és sokkal nagyobb pénzből készül :), holott ugyanaz a gyártója, mint nálunk a BK-nak, a Grundy UFA (és valamelyik holland RTL-csatornán adják). Sőt, a német Das Erstén és ZDF-en futó napi szappanoperák és telenovellák ratingje sem közelíti meg sokszor az egymilliót, mégis nagyobb a költségvetésük. A lényeg: a két nagy kereskedelmi tévé tulajdonosai (az RTL és a TV2 esetében a ProSiebenSatEins AG) a magyar médiapiacról kiviszi a profitjának a nagyobbik részét, és a kisebbik részét forgatja vissza.


Pl. nem olyan túl régi példa a Lisa csak egy van (ezt a német RTL gyártotta a konkurens SAT1-nek), a díszletek is valósághűbbek, mint a Barátok közt esetén és sokkal több volt a költséges külső felvétel.


A színészi munkáról annyit, hogy nagyon strapás a forgatás, heti öt részt kell felvenniük, kevés idő jut a gyakorlásra és a szövegtanulásra. Főleg a BK-ban sokszor nem képzett színészeket alkalmaznak, a Jóban-Rosszban alkotói ebből a szempontból az igényességre törekednek (bár az is igaz, hogy a magyar színészek egy része szeret mindent 'lassan, szájbarágósan' eljátszani, ezért nem pörgősek a JR-es jelenetek). Persze nem színművészetis színészeket olcsóbban lehet kapni erre a strapás munkára, a képzett és tehetséges aktorok közül sokan pedig cikinek találnák, ha egy napi szappanoperában szerepelne.

A fiatal, tini szereplőktől meg sokat nem lehet várni, mert csak egy részük járt színitanodába, sokuknak alig van tapasztalata.


Egyébként bárki jelentkezhet kisebb-nagyobb szerepre, a két napi sorozatnál időnként vannak castingok, és akár a 8 osztályt végzett Mari néni is bekerülhet, ha el tud mondani kifejezően három mondatot.


Mellesleg a Jóban-Rosszbanhoz nemrég érkezett egy angol szappanoperaíró, ő lesz az írók csoportjának vezetője. És hogy csökkentsenek az előállítási költségen, néhány olyan színészt lapátra tettek, akiknek magas volt a fizetése (pl. Gregor Bernadett havi egymilliót keresett).


A sablonos forgatókönyvről meg annyit, hogy sok újdonságot nem lehet belevinni a szappanopera műfajába, mert a történet az előre elkészített műtermekben kell, hogy haladjon. Természetesen a nyugatiak itt is előbbre járnak, mint mi, mert az ő napi szappanjaikban elég furcsa elemek is megjelennek (pl. UFO, főszereplő TransziManci, leszbikus csók stb.). A liberálisabb témákra egyelőre lassan nyitó magyar közönség ilyeneket jó pár évig nem fog tapasztalni eme két szériában, és a Berényi család sem fog lezuhanni repülőgéppel egy rejtélyekkel teli, lakatlan szigetre.


Az előző válaszolóknak annyit üzenek, hogy néhány esetben az ORTT támogatja, ha oktató (szájbarágósan 'rákos'-'Misimeleg'-'szektatagvagyok') szálak jelennek meg a szériában. A fiatal JR-os nyomozó meg nem játssza túl a szerepét, őt eredetileg Bozsó Petikének hívják, és gyakran alkalmazzák őt szinkronban, ezért lehet fura a saját arcával látni.


És még egy kis plusz:

A latin-amerikai telenovellák még ütemesebb tempóban készülnek, mint nálunk a napi szappanoperák, heti hét 40-45 perces részt vesznek föl és a egy-két ország kivételével szinte sehol sem tanulnak a színészek szöveget, hanem súgják nekik. Na ezekben a színészi munka valóban pocsék (kivéve a brazilok novelláit).

2009. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom az egész magyar filmipar egy nagy nulla (sajnos).

Szerintem az a legnagyobb gond,hogy míg (például) az USA-ban az rendez és az szerepel,aki jó benne és tehetséges (de legalábbis nem átlagon aluli),addig Magyarországon egy döglött hegyikecske is lehet színész,ha elvégzi a pénzes színísulikat és elég gerinctelen ahhoz,hogy mindenkit félretúrjon az útjából.

Ezért van az,hogy mind a filmjeink,mind a sorozataink röhejesek,háztájiak.

2009. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugtasson a gondolat,hogy feleannyira sem rosszak,mint az angol sorozatok!
2015. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!