Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mondanátok jó művészfilmeket?

Mondanátok jó művészfilmeket?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Mitől lesz egy film "művészebb" film a többinél?

Mindig úgy képzeltem el, hogy ezt a kifejezést csak ilyen 15 éves leendő bölcsészhallgatók használják sznobizmusból.

2011. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Thurston ***** válasza:

Már én is kérdeztem ugyanezt egy korábbi kérdésnél. Mert oké, hogy mint a zenében, itt is van kontraszt a popmúvik és az artfilmek között, de még így sem értem ezt annyira.


Ha minél nehezebben emészthető és minél kevésbé populáris film kell, akkor nézd meg a tavalyi (?) Enter the Void-ot. Vagy a Trash Humpers-t. Régiek közül Holy Mountain.

2011. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Delicatessen, Stalker, Kontroll, A paradicsom


Valóban nem egyértelmű, hogy hol kezdődik a művészet, és mitől lesz valami művészfilm, de a kérdező sem kérdezett rosszat, mert mégiscsak van ilyen kategória. Itt egy definiálás:

"A művészfilmek a magaskultúra részét képezik. Az uralkodó jegyük nem a műfaj, hanem a stílus, a rendező személyisége ugyanis átüt a filmen. Témájuk általában a hétköznapi élet; a mindennapi élet egyszerű embereinek láthatatlan drámáit mutatják meg. Gyakran nagyon eseménytelenek és befejezetlenek. (...) A művészfilmek célja legtöbbször nem a szórakoztatás, inkább a szellemi továbbgondolás előidézése, az elgondolkodtatás."

2011. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Thurston ***** válasza:

"Az uralkodó jegyük nem a műfaj, hanem a stílus, a rendező személyisége ugyanis átüt a filmen."


Ez az egy mondat, ami alapján jogosnak vélem a definíciót, de akkor is minden film művészfilm is egyben. (Ahogy minden művész film közönségfilm is.)

Szóval... Dehát érted te, na.


Közben nekem meg még beugrott a Kwaidan, ami eléggé jó. Meg az Éhes ingovány.

2011. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Nézd meg a Szerb filmet,az müvészfilm csak igazán!!!
2011. márc. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Michael Haneke:

A zongoratanárnő

A fehér szalag


Lars von Trier:

Dogville

2011. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

A köznyelv a "művészfilm"-kifejezést a nem kommersz, nem amerikai filmekre érti, vagyis többnyire olyanra, ami nem plázamozis műfajfilm. Természetesen ez a definíció is téves, ill. nem pontos, mindazonáltal így könnyebben megérthető a laikusok számára is.


A "művészfilmek"-nek nevezett alkotások az olyan országokra jellemző, ahol nem filmipar, hanem filmgyártás van. Pl. Európa, Ázsia. Természetesen itt is készülnek kommersz, szélesebb közönség számára filmek, de jellemzően mégis inkább ezekre jellemzőek a köznyelvben művészfilmeknek nevezett alkotások.

2011. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Hilary és Jackie (Jacqueline du Pré gordonkaművésznő életéről), Ez a te életed (egy zongoristáról), A graffiti királya (egy graffitiművész sorsa). bár ezek leginkább életrajziak. de a művészetről szól, ha ez érdekelne.
2011. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Underground,Macskajaj,Cigányok ideje
2011. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ingmar Bergman akármelyik filmje.
2011. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!