Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lassan itt a 2015 és még...

Lassan itt a 2015 és még sehol nem látni repülő autókat, szervcserét, önszárító ruhát és önbefűző cipőt, de hogyan várhatjuk így a "vendégeket"? : )

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 09:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nem vitatkozom:) Külön álláspontot képviselünk, ez van:)

Egyébként teljesen igazad van, ha az emberi pszichológiát kiküszöböljük a dologból.

Igen, valóban régen is megfigyelhető volt ez a jelenség, de a technika ilyen fokú fejlődésével ez hatványozottan jelenik meg.

Csak egy példát mondok.

Milyen jó és kényelmes az interneten történő vásárlás, hát még amióta létgezik az online bankkártyás fizetés. Rengeteg ember életét megkönnyíti, teljesen jó dolog, hogy léteztik. Csakhogy ott az érem másik oldala. Ha ne adj isten valahogy mondjuk vírus került a gépedre (vagy valami hasonló, nem vagyok annyira otthon ezekben a dolgokban:), és te meg adod a kártyaadatokat, lehet, hogy másnap azt veszed észre, hogy leemelték a számládról az összes pénzt, a bank pedig nem tud mit csinálni(nem az ő felelőssége), széttárja a kezét.

2011. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
De tedd hozzá, hogy az utcán is bármikor lecsaphatnak, elvehetik a tárcádat, és a rendőrség szétteszi a kezét, hogy nem találják a tettest :)
2011. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Persze. Ilyen az ember. Erről beszélek. Az emberi hajlam elferdültsége a hiba a számításban.

A repülő is addig jó dolog, amíg neki nem mennek vele egy világkereskedelmi központba, és ott meg nem hal több száz/ezer ember.

Az atombomba is addig érdekes, amíg nem nyírnak ki vele több(száz)ezer embert.

És ismerjük be őszintén, amíg nem volt atombomba, addig nem is kellett ilyen problémákkal foglalkozni.

2011. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
*központnak
2011. febr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

De ez is csak arra bizonyíték, amit mondtam: hogy egy találmány, vagy technikai vívmány önmagában nem rossz dolog, legfeljebb az, amire használják. Az atomenergia sem rossz önmagában, mert országokat láthat el árammal. Más kérdés, hogy lehet atombombát is készíteni az adott technológiával...

De ez megint csak a kő példája... amivel diót tudsz feltörni, vagy fejbe csaphatod a másik embert... azért nem a kő a hibás, ha rosszra használják, tehát az atomenergia sem hibás az atombomba miatt. És a Wrigth-fivérek sem hibásak, amiért a repülőgéppel tömegpusztítást is lehet csinálni.

Én mindenképp a technikai fejlődés mellett vagyok, mert a fejlődés az emberi élet szerves és elengedhetetlen része, szükség van a fejlődésre és a tudás bővítésére, hogy ezáltal az ember is fejlődhessen. Na bumm, ennek vannak buktatói néha, és nem is megy egyik pillanatról a másikra. Gondoljunk csak bele, hogy a teflon, amivel manapság pl. edényeket vonnak be, annak idején katonai projekt volt hadászati célokkal. Az internet őse is csak egyfajta belső kommunikációs eszköz volt. Én azt mondom, hogy felelősséggel és ésszel kell újítani, de nem szabad a fejlődés útjába állni. Amíg van rá igény és lehetőség, fejlődni kell.

2011. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezzel én is egyetértek, nem is vitatkozom tovább:)

Kicsit olyan dolog, ez mintha választanod kellene, hogy most egy ujjadat, vagy az egész karodat vágják le.

Ennek ellenére nem szeretnék egy "mű" világban élni, imádom a természetességet:D Szóval jó az a technika, csak túl gyors a fejlődése.

2011. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A Star Wars-ban éppenséggel elég sok természetes hely van, amit cseppet sem sző át a technika, pl. az Endor, a Kashyyyk, és a regényekben egy rahedli más bolygó is fel van sorolva :)
2011. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!