Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lassan itt a 2015 és még...

Lassan itt a 2015 és még sehol nem látni repülő autókat, szervcserét, önszárító ruhát és önbefűző cipőt, de hogyan várhatjuk így a "vendégeket"? : )

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 09:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van utolsó:D

És a válaszom: de.

Én örülnék, ha még mindig lovaskocsival utaznának az emberek és gyertyafény mellett lúdtollal írnánkxD

De komolyan. Lehet, hogy a modern kor embere rengeteg időt spórol az olyan dolgokkal, mint pl. repülő, autó, lift, stb., mégis sokkal jobban siet, mint a 19. század embere.

Mert miből áll az életünk? Elkések a suliból/munkahelyről, nem jön a hülye vonat, jajj már megint elaludtam stb.

És ami a legrosszabb, hogy ebből kifolyólag az embereknek alig van idejük egymásra:S és ez rossz.

18/L

2011. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Erről nem a technika tehet, hanem az emberek csinálják maguknak :)


Én sosem sietek, aztán mégis odaérek mindenhová időben :)


12 évnyi iskolába járás alatt egyetlen egyszer késtem el, akkor is 10 percet :) (Bazinagy dugó volt, mert apám vitt be, mert felső vezeték szakadás volt, és nem jött a metró, ezért gyalog mentem)


A mai ember középkori körülmények között is stresszes, és ideges lenne.


Nézz meg egy mediterrán embert. Ők elvannak, békésen, nyugodtak. Pedig ott is ott a technika, aztán a legtöbbje mégis elvan :)



A tárgyak sosem rosszak, és a felfedezések sosem rontanak el semmit. Az ember teszi tönkre :) Emeld ki magad a világból, aztán nem kell foglalkozni vele :) Időben elindulsz, időben lefekszel, és máris kevesebb a probléma.

2011. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Vajon mit szólt az az ősember, aki látta egy társát egy kődarabot használni, hogy feltörjön egy diót? A korábbi állapothoz képest a kő is technikai előrelépés, vagyis fejlődés. Az nem természetellenes? Jobb, ha kitörik a fogad, hogy feltörd a diót?


A technika önmagában nem rossz dolog, mert sok dolgot egyszerűbbé és könnyebbé tesz. A kérdés csak az, hogyan használjuk. A kővel fel lehet törni a diót, de agyon is lehet vágni valakit. Minden csak az emberen múlik.

2011. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
miért? ti komolyan szeretnétek olyasmi környezetben élni, mint mondjuk ami a Star Wars-ban vagy az Ötödik elemben fel van vázolva? Én hánynék...
2011. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Hogy beülök az űrhajómba, és három nap múlva hat fényévre lennék, egy másik bolygón?


Ahol egy hadosztálynyi más bolygóról származóval lehet ismerkedni? :D Mint a szél :)


Ha meg az ember szegény, igazából teljesen mindegy, hogy milyen környezetben az...

2011. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"miért? ti komolyan szeretnétek olyasmi környezetben élni, mint mondjuk ami a Star Wars-ban vagy az Ötödik elemben fel van vázolva? Én hánynék..."


De mi ezzel a baj? Egy olyan technikai színvonalú környezetben az a természetes. Mi volt 100 évvel ezelőtt, 1911-ben? Lovakocsik, kezdetleges autók, széntüzeléses gőzgépek, távíró, stb. Vajon mit szólnának az akkori emberek a mai kor technikai vívmányaihoz, amik számunkra természetesek? Űrsikló, mobiltelefon, internet, 3D-s mozi, ipari robotok, arcplasztika, stb.

egy 1911-es embereknek ezek lennének az elképesztő dolgok, ők ezektől "hánynának", nekünk viszont ez a természetes, sőt, a hiányuk már alapvetően befolyásolhatja az életünket (pl. ha nincs mobilod, interneted, autód, stb).


A középkori technikákhoz képest te is elektromosságot használsz. Van esetleg autód, vagy busszal mész dolgozni. Számítógépen nézel filmet, és fényképezel a telefonoddal. Egy csomó olyan eszközt használsz, amik láttán pár száz éve még simán máglyára vetettek volna boszorkányság vádjával...

A technikai fejlődés az emberi élet része, nem kell félni tőle, csak ésszel kell használni. Részemről semmi kifogásom egy technikailag erősen fejlett környezettől, szóval akár az Ötödik elem, vagy a Star Wars kütyüi ellen sincs kifogásom, hiszen azok csak innentől nézvést tűnnek furcsának.

2011. febr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó így elméletben.

Én amúgy nem vagyok a technika ellen, sőt, kifejezetten érdekel. A bajom az, hogy az emberekre nagyon rossz hatással van. Minél jobban fejlődik a technika, annál... betegebb az emberiség, ha lehet így fogalmaznom.

Régen, amíg az embereknek több fizikai munkát kellett végezniük, több aktív mozgást végeztek, fizikailag is sokkal egészségesebbek voltak.

A nyugati emberek nagy része nagyon ellustult, mindenhova autóval megy, alig mozog, majd bemegy egy Supermarketbe, megvesz egy csomó kaját, hazamegy, leül a TV vagy a számítógép elé, és tömi magába a kaját.

Tisztelet a kivételnek - mert van hál'Istennek -, de nagyon sokan élnek így. Régen erre nem lett volna lehetőségük.

Ráadásul ahogy terjed a globalizáció - aminek szintén alapfeltétele a korszerű, modern technika -, az emberek látóköre egyre beszűkültebb, a hagyományok teljesen el fognak tűnni, ahogyan az emberek személyisége is.

Tudom, most sokan támadni fognak, de én akkor is így látom.

Az osztályomnak például az 50%-a olyan, hogy csak a divat érdekli, divatos zenét hallgat, divatos helyekre jár, divatos helyekre megy, és divatosan öltözködik, aki pedig nem ilyen, hanem "kilóg" a sorból, azt meg lenézik, kibeszélik megalázzák.

Jó, tudom, hogy eltértem a tárgytól, de a kettő összefügg.

És akkor még nem is beszéltem az olyanokról, mint például a klónozás, hogy az ember Istent akar játszani. Nem lesz jó vége. Ja, és ezzel párhuzamosan a földet egyre jobban tönkretesszük. Rossz, rossz és rossz. Szerintem.

19:35-ös voltam.

2011. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Neked teljesen igazad van, utolsó, ez azonban nem a technika, hanem az emberek hibája. Ahogy a korábbi példámban írtam, a kővel a diót is fel lehet, de ugyanúgy agyon lehet vele csapni egy másik embert. Nevelés, kulturáltság és értelem kérdése, hogyan használjuk a technikai vívmányokat.

És persze, a technika alapvetően azért van, hogy kényelmesebbé tegyük a saját életünket, és megkönnyítsük a munkavégzést. Azonban nem a technika uralkodik az emberen, hanem fordítva; pl. bármikor ki tudod kapcsolni a mobilodat, vagy lekapcsolhatod a számítógépedet.

2011. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
*törni
2011. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

És igen, elég jól látod a társadalmi jelenségeket is, de sztem ilyen hatások mindig is voltak, csak másképp. Ilyen az ember; ha valaki nem olyan, mint a masszanépség, azt kibeszélik, kiközösítik, elítélik, stb.

A technikai fejlődéssel együtt jár a társadalmi fejlődés, változás is, ami éppúgy lehet pozitív irányú, mint negatív, lsd. pl. a kereskedelmi tévék térhódítását és a negatív kulturális hatásait, a globalizációt, az amerikai típusú "demokráciát", amiben választhatsz a coca-cola és a pepsi között, stb.

De alapvetően minden az embereken múlik, azon, hogy miként fogadják a különféle hatásokat, és hogyan idomulnak azokhoz. De ami rossz, az nem feltétlenül azért van, mert fejlett a technikánk. Az emberek tévé és hibridautók nélkül is agyoncsapják egymást... mert ilyen a természetük, és pár ezer évnyi "civilizáció" ezen nem sokat tud változtatni.

2011. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!