Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért kezdte George Lucas a...

Miért kezdte George Lucas a Star Wars-t a IV. , V. , VI. résszel és csak később folytatta az I. , II. , III. -kal?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Mert utólag, hogy baromi sikeres lett a történet, nem volt nehéz rájönni, hogy egy I. II. III. résszel ami az előzményeket tárgyalja jó sok zsetont leakaszthat.
2009. febr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De már akkor is a IV. sorszámot kapta a történet?
2009. febr. 7. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Jól beszél a kérdező. Ha megnézed a 4. részt, akkor úgy kezdődik az egész, hogy: Star Wars Episode IV A new hope
2009. febr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Amennyire én tudom, elkezdte mgírni azokat amiket ma úgyismerük, hogy Star Wars 4-5-6. Előszőr eleve egy filmnek tervezt, de a sztori már akkor növekedett, így lett három részes. Miközbe írta természetesen jöttek az ötletek az előzményekhez, plus kerettörténet karakterek múltjáról, ezeket is leírta és félrerakta.

Az, hogy végül le is forgatták a nagy sikernek köszönhető.

Sőt én remélem egy nap leforgatják a 7-8-9-t is!

2009. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
A 4. rész forgatása közben Lucas rájött hogy a történet kissé légből kapott, ugyanakkor megállja a helyét. De mégis azon gondolkozott, hogy ha már a szerplők múltjáról sokat beszélnek benne mért ne filmesítené meg azok történeteit különálló előzményekként. Már kész volt a film, és az utómunkálatok zajlottak, amikor Lucas átíratta a főcímet Episode I.-ről Episode IV.-re. Nem akarta az első három trilógia után közvetlen felhasználni, hiszen tudta hogy a plusz három rész később valamikor rengeteget fog hozni neki. És a nézők is jobban kiváncsiak egy ismert történet elejére, mint a végére.
2010. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lucas '97-ben iratta át IV-re mikor meg csinálta a digit. változatát a 4,5,6-nak mert akkor született meg ez az ötlet.
2010. jún. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Nekem megvolt VHS-en az eredeti (magyarországon a 80-s években a VICO által kiadott) változat, és abban már

IV.-ként szerepel az első rész.

2010. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Lucas eredetileg egy filmet akart csinálni - a stúdió így is félt a bukás miatt.

1977-ben csak "STAR WARS" volt a címe, nem volt epizód megnevezve.

Miután brutál siker lett, és a folytatáson gondolkodtak, 1978-79-ben kihajintották megint a mozikba, "Episode IV" alcímmel.

Mivel egy történet közepébe vágott bele, azért adta neki a IV. rész alcímet, gondolván, hogy ha elkészülnek ezek a folytatások, elkészíti az előzményét.

De mire a Jedi kijött a mozikba, már nagyon unták a témát, fárasztó volt az elmúlt hat év, hagyták a fenébe.

Ezért vártak vele majd 20 évet.Akkor a szülcsinapra kidobták a "régi" trilógiát spec-be, és lám, hát akkora siker lett, hogy eljött az ideje jól elszúrni az egészet, és megcsinálni az előzményt...

Személyes vélemény, ha nem Lucas rendezi az első három részt "új trilógiát", sokkalta tökösebb film lett volna.

A látvány lenyomta a storyt...

Asszem így történt az eset...(bár Lucasról sok interjút láttam, és mindegyikben máshogy adta elő a storyt...)

2010. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!