Itthon miért hiszik azt sokan, hogy Bud Spencer és Terence Hill világsztárok voltak?
Konkrétan Olaszországot, Németországot, Magyarországot és néhány latin-amerikai országot leszámítva abszolút ismeretlenek az egész világon.
Véleményem szerint aranyos, jópofa filmeket csináltak, de hazánkban erősen túlértékeltek. Egy hamis képzet volt a szoci éra Magyarországában, hogy ők világsztárok, mint ahogy egy szintén hamis képzet volt az az átlag magyar ember fejében, hogy a nyugat az valami olyasmi lehet, mint B. Spancer - T. Hill filmekben ábrázolt fiktív, soha és sehol nem létezett világ. Itt a rendszerváltásig végig egy torz kép élt a nyugatról, ami itthon az előbb említett filmeket, a Goombay Dance Band-t vagy a Modern Talking-t jelentette, holott azt valójában Scorsese korai alkotásai (pl. Taxisofőr, Aljas utcák) és David Bowie, a Sex Pistols vagy a Pink Floyd képviselte, amik hazánkban csak egy szűk réteghez jutottak el.
Nem képzeltek semmi ilyen hülyeséget. Szórakoztató filmek voltak, kiváló szereplőkkel, rendezőkkel.
Jópofa mesék, a gyerekektől az aggastyánokig. Az emberek nemcsak komoly, mély hatásokra vágynak, hanem az ilyen szellemes mesékre is.
Ilyen volt a Római vakáció, Folytassa… - sorozat, a Buszon -sorozat, a Csengettek, Mylord, a Belmodó filmek, Alain Delon filmek, Stan és Pan filmek.
Egészseges ember kulturált szórakozásra vágyik, és ezek azok voltak.
“ amik hazánkban csak egy szűk réteghez jutottak el.”
Óriási tévedésben vagy!
Hangzó anyagon a felsoroltak mind eljutottak, lemezeken, lemez kkubokban, magnós klubokban, magnószalagon, majd vhs-en, később a rádió, tv is nyomta. Elterjedtek az egész országban.
1971-ben Amszterdamban voltunk, onnan hoztam haza az A FAL c. nagylemezt. Rengeteg átjászást, másolatot csináltam, aztán egymásról másolták.
Te magadból indulsz ki.
delon se volt nagy ember amerikába,ha tetszik ha nem az a filmek fellegvára,magyarországon nyomatták a francia olasz filmeket,ráerőltették az emberekre,kádár sok amerikai filmet nem engedett hogy megnézzen a nép
stan és pan?hány éves vagy 120?egész életetek a nosztalgiáról szól
#2
A FAL 1979-ben jelent meg, így nehezen hozhattad volna haza 71-ben.
Kérdező!
Értjük a célzásodat, hogy Te, a magasabban kvalifikált film-nézők és zene-hallgatók táborába tartozol, ami -megfogalmazásod szerint- "csak egy szűk réteg" tagjának adatik meg.
Hidd el, csodálunk, és egyben irigylünk is ezért.
Ezek ellenére engedd már meg, hogy mi -a sötét többség- továbbra is B.Spencer-T.Hill filmeket nézzünk ha egy jót akarunk derülni, illetve Modern Tolkingot hallgassunk, amikor a tinikorunk emlékei ugranak be.
Elképzelhető, hogy egyébb filmet és zenét is szívesen látunk-hallunk, de bizonyára ez csak valami tévedés lehet részünkről, hiszen az a bizonyos "torz kép" teljesen tévútra vezetett minket.
És ezt te kristálytisztán látod!!!
Minden esetre köszönjük a felvilágosítást, és máskor is szívesen olvasunk arról, hogy mennyire sötétek vagyunk(hozzád képest)
Na pá Drágám!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!