Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Veletek volt olyan, hogy egy...

Veletek volt olyan, hogy egy sorozat annyira tetszett, hogy megnéztétek egymás után kétszer?

Figyelt kérdés
ma 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, max fel even belul
ma 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Persze, a Trónok harca
ma 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Breaking Bad

Szilicium Völgy

ma 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 Trónok Harca jó ég azt én biztos meg nem nézném újra amilyen szar lezárása lett.


Nálam nem sorozat, de a Gyűrűk Ura bővített trilógiát minden évben megnézem. Az a film tökéletes, egy csoda.

ma 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nem volt. Olyan volt, hogy 3-4 évente újranézem ( Lost, Trónok harca). Vagy olyan, amiket évtizedek múltán néztem újra. ( Columbo, Linda, Szomszédok, 58-as körzet, Utánam srácok, Életképek, Twin Peaks, őrjárat az égen, Princ a katona - illetve az Alfa holdbázis, amit yerekkorom óta legalább négyszer néztem végig.)
ma 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"#3 Trónok Harca jó ég azt én biztos meg nem nézném újra amilyen szar lezárása lett."

Szerintem teljesen korrekt a lezárása.

ma 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó lett a lezárása. Soha az életben nem írtak volna olyan befejezést, amivel mindenki elégedett lett volna. Már csak amiatt sem, mert ahol 7 vagy hány ház ugyanazért az 1 darab vezető szerepért küzd, ott törvényszerűen csak egy nyerhet a végén és a másik hat veszít (így annak rajongója is csalódott lesz). Ha Dany nyer, arra is azt mondták volna, hogy micsoda giccses happy end, nem ezt várták.

Másrészt a gyengébb lezárás nem fogja az előtte lévő remek évadokat megmásítani vagy az értéküket csökkenteni. A vége már eredendően bukásra volt ítélve még a forgatókönyv megírása előtt, mikor a csatorna megvágta az epizódszámokat, és 2 évad helyett 2 részen belül le kellett játszani ahogy a semmiből megőrül a csaj.


Kérdésre: annyi új sorozat van, hogy túl nagy luxus újranézni bármit is. Régen a tévés korszakban 1 év alatt 100-120 sorozat jelent meg, és ott is szelektálni kellett. Most a streaming korszakban havonta 40-60 új sorozatpremier van.


De amit újranéznék, az is a gyerekkori klasszikus megközelítés. Pl. 'Allo allo-t és Rém rendes családot eredeti nyelven nézve a humor új rétegeit lehetne nagy eséllyel megtalálni, amiket a szinkron félrefordított vagy nem adott át megfelelően.

Ezen kívül a mindfuck sorozatokat van értelme többször újranézni egy kis ülepedés után, mert a fő sztorit ismered és jut időd a kis elrejtett részleteket is megfigyelni ami addig kimaradt. Főleg ahol nem lineáris a történetmesélés és/vagy tele van szimbolizmussal. Lost, Legion, Mr. Robot például.

ma 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!