Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Palota ékköve című sorozat...

A Palota ékköve című sorozat mást is megviselt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég kezdtem el nézni a Palota ékköve című sorozatot, erről szeretnék kicsit kérdezgetni, beszélgetni. :)

Korábban már hozzáfogtam a sorozathoz, de nem tudott annyira lekötni, mint most. Viszont egy kicsit úgy érzem, hogy most meg már nagyon bele élem magam vagy nem is tudom, de szörnyű, hogy mennyire megérintenek amik történtek benne. Han udvarhölgy halálakor még könnyeztem is, ami nem jellemző rám. xD aztán egésznap az járt a fejemben, hogy milyen szörnyű is volt az eltávozása, és hogy mennyi szenvedésen mentek keresztül mindketten.

Niylván ez a lényege egy sorozatnak,filmnek és szerintem nagyyon izgalmas is a történet, a színészek pedig nagyon élethűen játszanak. Talán csak rossz belegondolnom abba, hogy milyen élet is folyt akkortájt, számomra egy kicsit ijesztő hangulata van az egésznek. A zenékről meg nem is beszélek, mert azoknak is nagy része lehangoló számomra, de nyilván okkal van ez így.

A kérdésem szóval csak annyi lenne, hogy más is ennyire bele tudja élni magát ilyen helyzetekbe? Esetleg pont ebbe a sorozatba. Köszi :)



szept. 16. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen, és nincs ezzel semmi baj (mindaddig, amíg el tudja különíteni a néző a mesét és a valóságot).

A koreaiak részben másolják a Hollywood-i paneleket, de egy egyéni, csak rájuk jellemző atmoszférát teremtve.

Több sorozatot láttam, és a legtöbbje tetszett. A palota ékköve volt az első, és ma is első helyre sorolom a többiek közül.

Annak idején lelkendezve meséltem kollégáimnak (szegényeket nem igazán érdekelte). Az egyik belenézett miattam, és azt mondja: Mi érdekes van benne? Csak ülnek és hallgatnak. Mondom, az igaz, de mindig más miatt.

Sok szívbemarkoló jelenet volt benne, és néhány olyan, ami csak figyelemre méltó, de csak annak, aki folyamatosan nézte.

Nevekre nem emlékszem, de az egyikben például amikor az egyik lány rászól a többiekre, hogy ne nyafogjanak, amikor Dzsangüm egyedül végzi el azt a feladatot. Ebben ügye az az érdekes, hogy ellenfelek voltak.

Az egyik számomra lényeges pillanat volt, amikor már orvosnak tanult. A tanára többször megrótta, többek között azért, mert csak kitűnni akar a többiek közül, és nem a beteggel törődik. Pár évvel (?) később a királynő hivatta. A tanár elment megkeresni. Egy faluban rá is akadt. A földön ült, ölében egy súlyos beteg kisfiúval. A tanár egy pillanatra megtorpant, elgondolkodott, majd azzal tért vissza, hogy nem járt sikerrel.

Ami furacsa és logikátlan:

A nevelőapja is a királynak főz, de senki nem ellenőrzi, jön-megy simán, míg a királyi konyha udvarhölgyeit ezren figyelik.

A másik az öregítés.

Az első részben Dzsangüm még meg sem született. Az utolsóban olyan negyven éves körüli lehet. És egyes szerepek végig jelen vannak. És a rangjuk sem változott semmit.

szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Igen, amúgy vannak benne fura helyzetek, vagy jelenetek.

Mondjuk azt nem értem, hogy a nevelőapja, mint a király szakácsa, ahogy írtad, miért él annyira nagy szegénységben és mondjuk nem bent a palotában jobb körülmények között?

Ez az öregedés is igaz, pl. pont rá.

szept. 16. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!