Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Transformers-rajongók, ti...

Transformers-rajongók, ti melyik sztorit szeretitek a legjobban: amelyikben CSAK robotok szerepelnek, vagy azt, amelyikben emberek is szerepelnek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert hamarosan a mozikba kerül a Transformers Egy. Olvastam valahol, hogy bár furák a szereplők kinézete, mégis örültek sokan ennek, mert végre Kibertronon játszódik a történet és nincsenek benne emberek. Ebből úgy vettem ki, hogy sokan nagyon unták már a robot-ember sztorikat hosszú idő után.


Kíváncsivá tett engem, hogy ti melyik sztorit kedvelitek jobban (képregényben, rajzfilmben vagy filmben).

Az én válaszom:

1. A G1, vagyis első generációs rajzfilmben és képregényben sokkal jobban mutatták be a robot-ember kapcsolatokat. A földönkívüli robotok ismerkedtek a földi szokásokkal, kultúrákkal megy egyebekkel. Az emberek pedig velük. Ja, és más földönkívüli fajok is szerepeltek, akik érdekes módon ők sem voltak akkorák, mint az emberek :D

2. Az IDW képregényekben már nem annyira tetszett, hogy a robotok mellett az emberek is szerepeltek, mert úgy éreztem, nagyon sok volt a visszaélés. A katona Spike kijátszotta mind a két oldalt, az sem érdekelte, hogy sok ember került bajba a konfliktusok miatt. Emellett az emberek nem voltak képesek felismerni az Autobot és az Álca jeleket. Tehát bántották a tehetetlen Autobotokat, akik nem akartak senkinek ártani. Jazz véletlenül megölt egy rendőrt, ezért körözték, pedig az Álcák több embert öltek meg (ezt mondta az egyik robot is). Napcsillantót megkínozták, aki olyan traumákat élt át, hogy megutálta az embereket. A pozitív az, hogy Villámcsapás Álcaként a jó oldalra állt és elkezdte élni a saját életét a Földön az imádott kutyájával.

2. Voltak ugyan Kibertronon játszódó sztorik, mint a 'Többek, mint aminek látszanak' meg az 'Elveszett fény', de azok nem tetszettek annyira. Főleg, ahogy nézett ki Racsni. Riadót sokszor Össztűznek néztem, mert olyan külseje volt. (Szóval, folyton összezavarodtam emiatt)

3. Filmek: a Bayverse filmek eléggé emberközpontúak lettek. A robotok meg teljesen másképp néztek ki, amit nem is kell elmagyaráznom.

Ezért örültem, hogy az Űrdongót nem ő rendezte, mert ez sokkal jobb lett.

4. WFC-sorozat. Ugye, ez a Netflixes animációs sorozat. Ez nagyon tetszett nekem. Az animáció látványvilága nagyon jól volt megkreálva megszokott külsejű szereplőkkel. Végre Kibertron, nincsenek emberek. Nem is hiányoltam őket ennyi év után.


Ezért is örülök, hogy az új Transformers-filmet animációban csinálták meg és végre a szülőbolygójukon játszódik.



szept. 3. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak az első három filmet szeretem.
szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hintalow ***** válasza:

Nem tesz jót neki, ha erőltetik benne az embereket.

A filmek persze nem csak emiatt voltak szarok, hanem sok egyèb faktor miatt is.

A g1-ben ès az idw vonalban elment a dolog, fèleg, hogy a második felèben mindkettőnek jóval kevesebbet szerepeltek már emberek.

szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kedves Vezető ***** válasza:
A képregényeket szerettem
szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Őszintén megvallom, engem az emberek a Transformersben eddig mindig csak idegesítettek.

Alig várom már az új filmet! :D

szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek nem szükségesek, de fontosak lehetnek több szempontból is.

- Az idegen járműveket sosem találtam valami érdekesnek. Sokkal jobban tetszik, ha a robotok élethű járművekké vagy eszközökké alakulnak, hogy elrejtőzzenek az emberek elől. Van egy pár szereplő, akinek jól áll az idegen jármű alak, de a legtöbbet unalmasnak és fantáziátlannak találom. Ha pedig nincsenek emberek, akkor miért alakulnának emberi eszközökké?

- Jobban lehet szemléltetni az emberek és a Transformerek kultúrái közti különbségeket. A Transformerek eleve emberszerűek, de vannak olyan tulajdonságaik és szokásaik, amik nekünk idegennek tűnnek és fordítva. Mindig érdekes látni, amikor a két világ találkozik és a robotoknak nem hazai pályán, hanem egy számukra idegen bolygón kell boldogulniuk. Az emberek segíthetnek a robotoknak eligazodni a Földi világban, ami új színezetet ad a háborújuknak.

- Emberekkel nagyobb lehet a háború tétje, mert így az Autobotoknak (vagy Maximaloknak) nemcsak a saját népüket, hanem az emberekét is védeni kell. Érdekes és érzelme kapcsolatok alakulhatnak ki emberek és robotok közt, akik együtt harcolnak. Persze ennek is van hátulütője, mert ha ésszerűen átgondoljuk, a földi hadseregek nem hagynák szó nélkül, hogy a Transformerek itt háborúznak. És ha túl sokat koncentrálunk a hadseregre, azzal kevesebb idő jut a robotoknak. Olyan sok film, sorozat, képregény meg játék van, ami az emberek és földönkívüliek harcáról szól, nem kéne a Transformers-t is erre az elcsépelt szintre lerohasztani. Nekem jobban tetszik, ha a hadsereg nem szól bele a dologba, bár tudom, hogy ez nem feltétlenül logikus.

- Az emberekkel jobban személtethető a robotok mérete. Egy robot önmagában nem látszik nagynak, ha nincs mellette valami felismerhető, amivel össze lehet hasonlítani. Nekem eddig az az egyik kritikám a One-nal kapcsolatban, hogy a szereplők nem érződnek nagynak.


Szerintem tehát nem rossz, ha vannak emberek is, csak ne rajtuk legyen a hangsúly. Az összes rajzfilmben, képregényben, filmben mindig az emberes részek a legunalmasabbak és csak nagyon ritkán sikerül rendes érdekes emberszereplőket írniuk. Viszont azt látni, hogy miként fér össze az emberek és a robotok világa, hogy a gonosztevők embereket fenyegetnek és a jótevők embereket védelmeznek, na az már érdekesebb. Az emberek segítenek abban, hogy kontextust adjanak a robotok világának.

Mindennek ellenére a kedvenc rajzfilmem a Beast Wars, amiben pont nincsenek emberek, csak ősemberek. De itt működik az emberek hiánya, mert nincsenek járművek és a szereplők már eleve annyira emberszerűek és kidolgozottak, szükség az emberi nézőpontra ahhoz, hogy megértsük a konfliktusokat. De még itt sem feledkeztek meg róla a készítők, hogy az embereknek is fontos szerepük van a franchise-ban. Többször utalnak rá, hogy az emberek segítsége döntő tényező volt a háborúban, ezért kell megvédeniük az ősembereket, hogy kialakulhasson belőlük az emberiség.


De ha nincsenek emberek, az sem zavar, csak legyenek jól megírva a sztori és a szereplők.

szept. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!