Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sárkányok házában melyik...

Sárkányok házában melyik oldallal szimpatizáltok?

Figyelt kérdés

Zöldek vagy feketék?

És miért?



aug. 8. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A két árulóval, akik majd elárulják a feketéket és a zöldeket is. De nem írom le a nevüket, nehogy spoiler legyen. Szerintem ők a legemberibbek és az egyikük megérdemelné, hogy a trónon üljön. Ezeken a karaktereken látom, hogy az írók próbálkoztak valami jóval és nem az egyszerűbb utat választották.


Viszont mivel a zöldeket és a feketéket szerintem elrontották, ezért nagyon egyik oldallal sem tudok. Rhaenyra és Alicent Orbán Viktort megszégyenítő békemissziót folytat, Daemon családon belüli erőszaki, Aegon erőszakoló, Helaene féleszű, Aemond snowflake, Baela és Rhaena mintha nem is létezne. Jace az egyetlen, aki csinál valami értékelhetőt, de kivágták a könyves sztoriját.

Nem tudom, hogy miért így írták meg ezeket a karaktereket. Ráadásul Condal kedvenc Targaryenje állítólag Visenya Targaryen, ezért említik meg a sorozatban gyakran. De ez nem értem hogyan lehetséges, mert minden női karaktert valami proto-pacifista idiótaként karakterizál. A katonaként harcoló nőket pedig teljesen kihagyta a sorozatból, mint Alysanne Blackwood vagy Sabitha Frey. Hogyan lehet neki pont Visenya a kedvence? Komolyan nem értem.


Oké, hogy a warner fejesei csak a legvégén mondták meg Condaléknak, hogy 10 rész helyett csak 8 részt kapnak és ennyinek megfelelő pénzt, meg nem volt idejük a sztrájk miatt javítani a 10 részesre tervezett forgatókönyveket. De szerintem túl sok hülyeség volt benne ahhoz, hogy csak erre lehessen fogni.


A sorozatban Rhaenyra talán a legszimpatikusabb, de az Aegont alakító színész szórakoztatóbb. Ugyanakkor nem érzem ezt igazságosnak, mert a sorozat készítői úgy alakítják a narratívát, hogy Rhaenyra oldala legyen szimpatikus. Ezért őszintén egyikkel sem tudok szimpatizálni, mert tudom, hogy manipulálni akarnak.

aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Team Black! All hail Queen Rhaenyra of House Targaryen, First of her name, Queen of the Andals the Rhoynar and the First Men, Lady of the Seven Kingdoms and Protector of the Realm! My queen till death 🐉🖤

Jogtalanul volt megfosztva attól ami megilleti. Innentől nincs helye vitának. Akár a könyvekben akár a sorozatban is.

aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én megmondom őszintén úgy,hogy nem olvastam a könyveket (Spolert) nem kérek.


Én,ha választanom kéne hogy melyik oldalra álljak, hát lehet hogy bevállalnám inkább Aegonnal a száműzetést Essosba.

Látok benne,mint uralkodó potenciált.


Aemond a testvére egy rideg, számító pszichopata,aki rosszabb napján elpusztít egy egész települést.


Az anyja Alicent Hightower a legrosszabb anya aki csak létezhet.


Ott van a másik oldal

Daemon és

Rhaenyra Targaryen

Borzalmasak, szeszélyesek és megbízhatatlanok,soha egy percig nem szimpatizáltam velük.



Daemon Targaryen konkrétan a sorozatban megöletet egy gyereket


Megjegyzem halkan Rhaenyrának csak fattyai vannak


( nincs ezzel semmi baj) csak nevezzük nevén a dolgot.


Úgyhogy ha választanom kéne,hogy kinek az oldalára álljak,II Aegon Targaryen oldalára állnék inkább ,bevállalnám a száműzetést Essosba és bizakodnék


nem olvastam a könyveket és csak a sorozatra hagyatkozok.

aug. 9. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a történet lényege az lenne, hogy viszonylag jó emberek hogyan válnak egyre sötétebbé és elkeseredettebbé a háború miatt.

De mindenkit elég mélyről indítanak és maradnak mélyen. Sokszor ahogyan prezentálják a tetteiket, úgy befolyásolják is vele a nézőt.

Pl. Criston Colet mindenki utálja és incelezi, csak azért, mert nem Rhaenyra rajongója. Habár megfektette Westeros két legbefolyásosabb nőjét valamiért incel. Ja és nőgyűlölő is, habár soha nem erőszakoskodott nőkkel vagy nem nézi le őket. Egyedül Rhaenyrát nem bírja és néha tesz rá megjegyzéseket (és nem azért, mert nő).

Aztán ott van Daemon, aki egy kővel bezúzta az első felesége koponyáját, akit rendre rbncnak nevezett. A második feleségének nyilvánvalóvá tette, hogy a szamár a ló helyett és ignorálja a tőle született lányait. A harmadik feleségét fojtogatja és Rhaenyra ösztönös reakciója Daemon közeledésére az, hogy a kezét maga elé emelve elhátrál tőle, de valamiért a legnagyobb férfi ikon, akire a női nézők egy része csorgatja a nyálát.


Ennek nem kéne így lennie, de az egész sorozat narratívája annyira eltorzult, hogy valahogy maguk a nézők sem normálisok vagy bevonzották vele a legelborultabb elméket.

aug. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 everlight ***** válasza:
1.Én sajnálom Aegont,ami történt vele,szerintem ő nem olyan gonosz,bár igaz féleszű.Szerintem nem is akart ő igazán király lenni.
aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!