Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha Daenerys Targaryen a...

Ha Daenerys Targaryen a herceg, akit megígértek, akkor miért tették tönkre a karakterét a Trónok harcában?

Figyelt kérdés

A Sárkányok háza elég erősen ezt sugallja, de akkor ezt már korábban is tudniuk kellett. Ha a hbo franchiset épít erre, akkor miért engedték lerombolni Dany karakterét?

Vagy most jutott csak eszükbe, hogy rossz ötlet volt?



aug. 5. 12:42
 1/6 Kedves Vezető ***** válasza:
27%
Mert Bzik.
aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem,hogy az Jon Snow
aug. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Nem rombolták sehova, a csaj az elejétől fogva nem volt normális. (Ettől függetlenül zseniális karakter.)
aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pedig teljesen lerombolták. Ezt az elejétől fogva nem volt normális dolgot nem is tudom hova tenni. Nem ugyanazt néztük ezek szerint.


Mindenesetre akit érdekel jobban a valódi Dany és az, hogy a sorozatban hogyan rombolták le, annak ajánlom Phoenix Ashes videóit Danyről (angol), aki összehasonlítja nagyon részletesen a könyves és sorozatos sztoriját, fejezetről fejezetre, epizódról epizódra.

https://www.youtube.com/watch?v=FzPMPl3YpCY&t=2004s


Dany utálókat triggerelhet.

aug. 9. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

Olvastam a könyvet és láttam a sorozatot is, és Martin is ezt a karakterutat tervezte neki a könyvekhez.


Az tagadhatatlan tény hogy a sorozatban ennek a karakter fordulatnak a felépítése borzasztóan sikerült, az tagadhatatlan (sokkal jobban fel lehetett volna építeni), de az az eddigi évadokban is látható volt hogy Dany a céljáért akármit megtesz és akiben ellenséget lát azt gondolkodás nélkül megöli. És azt eddig is tudtuk, hogy a Targaryenek mindg megőrültek, úgyhogy az hogy eljut arra a pontra hogy egy teljes várost ellenségnek lát szerintem nem volt éppen meglepő.

A kivitelezése ennek, na az. pocsék volt.

aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"és Martin is ezt a karakterutat tervezte neki a könyvekhez"


Ezt honnan veszed? Főleg úgy, hogy a könyvek be sem lettek fejezve?

Egyébként meg szerintem Jon Connington sztoriját adták neki, mert az ő sztorijában van értelme Királyvár feldúlásának és a harangok is kulcsfontosságúak.

Tehát nem, kötve hiszem, hogy ez Dany karakterútja.


"az az eddigi évadokban is látható volt hogy Dany a céljáért akármit megtesz és akiben ellenséget lát azt gondolkodás nélkül megöli"


Mi Dany célja? Plusz melyik karakter nem öl meg senkit sem vagy nem kívánja valaki halálát? Még Sansa is azt kívánja egy ártatlan embernek, hogy legyen már öngyilkos, amikor rákenik az énekesre Lysa megölését. Ennyi erővel bármelyik karakterre rá lehet azt erőszakolni, hogy meg fog őrülni.

De attól még nem lesz igaz, hogy minden ellenségét megöli gondolkodás nélkül. Ez nem tudom, hogy mikor történt meg? Szóval semmi ilyesmi nem volt látható.


"a Targaryenek mindg megőrültek"


Egyedül II. Aerys őrült meg.


"A kivitelezése ennek, na az. pocsék volt."


Minden pocsék volt, mert semmi alapja nincs annak, hogy a Targaryenek őrültek. Néhány karakter említi, mert nem tudnak a sárkányálmokról. Vagy éppen azért tartják őrültnek őket, mert a pórnépnek is próbálnak jogot adni. Pl. V. Aegont azért tartották a nemesek őrültnek, mert látta a kizsákmányolást az egyszerű emberek irányába. Vagy Alysanne királynét azért, mert eltörölte az első éjszaka jogát. A Targaryen őrültséget sokan teljesen félreértelmezik és sokkal inkább egy propaganda eszköz, mint amikor a mi világunkban római császárokat őrülteznek le. Dany annyira égeti fel Királyvárt, mint amennyire Néró égette fel Rómát.

És ahogy mondtam, ez valószínűleg Jon Connington sztorija, akinek a fejében csengenek a harangok a Harangok Csatája óta és megfogadta, hogy kiirtja a Bitorló vérvonálát. Ez a szürkehámmal párosulva (amiről tudjuk, hogy elveszi az ember eszét) majd valószínűleg Királyvár feldúlásához vezet, mert azt fogja gondolni, hogy valahol rejtegetik Tomment vagy hasonló.



A sorozat készítőit nem érdekelte Dany sztorija, mert túl fantasy volt az ízlésüknek, ezért Jon Connington sorsát kapta. Ezt sokszor megcsinálták, amikor nem érdekelte őket az egyik főszereplő valódi története és valaki másét adták neki, hogy sokkolják a nézőket teljesen felesleges. Pl. ezért lett Sansával Jeyne Poole vagy Aryából Catelyn.

aug. 9. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!