Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potterben vajon...

A Harry Potterben vajon lehetne ragadozó madarakat tartani baglyok helyett?

Figyelt kérdés
Kisebb, közepes méretű madarakra gondolok, körülbelül akkorára mint egy bagoly. Vajon el tudná ugyanazt a feladatot látni, mint a baglyok? És ellenne a baglyokkal, vagy nagyon nem illik oda?

júl. 30. 20:55
 1/5 HalkHogen ***** válasza:
84%
A bagoly is ragadozó madár.
júl. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, de szerintem érted mire gondolok. Mondjuk sólyom, vércse, karvaly. És a Roxfortban is lehetne őket tartani?
júl. 31. 07:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez egy kitalált történet, bármit bele lehetett volna írni. Egyébként volt is rá példa a könyvben, hogy nem csak baglyokkal lehet levelet küldeni: Sirius a 4. kötetben trópusi madarakat használt, amikor külföldön bujkált.
aug. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A ROXFORTBA 3 féle állatot lehetett vinni, amit a legelső (Roxfortba való felvételről értesítő) levélben leírtak: macska, bagoly, varangy. Más nem volt engedélyezett.

De, ahogy előttem leírták, alapvetően lehet levélszállításra alkalmazni másfajta madarat, ahogy Sirius is tette. Illetve voltak varázslók, akik másfajta állatokat is tartottak otthon, mint pl. Lucius pávái a Malfoy-kúrián.

aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt a levelet sosem értettem. Elvileg csak ez a három állat engedélyezett, de Percy és Ron patkányt vitt, és soha senki sem szólt érte. Ginnynek meg törpegolymókja volt. Nem vették valami szigorúan a szabályokat.
aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!