Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az alien - ek és a ragadozók...

Balasa Bence kérdése:

Az alien - ek és a ragadozók (yautja faj) egy univerzumba sűrítése csak filmes téren lett bukás?

Figyelt kérdés

A történetek, amiket én olvastam a francise magyar wiki oldalán (nézzétek el, hogy kevés, régen olvastam már utána a dolgoknak)


Az emberiség egységessé vált, és kirajzott a világűrbe.


Olvastam egy nőről, akit egy Duncan - nak elnevezett yautja a vadászok közé avatott, mielőtt meghalt.

A nő a ragadozókkal maradt egy évig (vagy tovább).



A ragadozók körében azért a legjobb préda az alien, mert nem az ölés a lényeg, hanem a vadászat izgalma.



2022. aug. 9. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

*nem Duncan hanem Dachande


Igen, csak ott nem tetszett valamiért az embereknek s a kritikusoknak.


A préda (Steve Perry, Stephani Perry) és a folytatásai pl elég közkedveltek. (Leginkább azért is, mert ott Dachande révén van egy kis belátásunk a ragadozók életszemléletébe is. Nagyon sokat tett az a könyv az univerzumépítésért.)

Vagy a Harag háborúja trilógia is.

Vagy az új novelláskötet is pár kivétellel.


Vagy ott van pl egy rakat képregény is. Ha azok bukások lettek volna, akkor nem csináltak volna mindig újakat.

2022. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg szia :D


(Én írtam kisesszéket a 3 éve feltett hasonló témájú kérdéseidre)

2022. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Most is hasznos választ adtál.
2022. aug. 9. 17:09
 4/16 A kérdező kommentje:

Az új prey film kapcsán jutott eszembe megint.


Tuti, hogy megnézem majd a filmet, nem érdekel, hogy mit mondanak a főszereplőről, én imádom az őslakos amerikai kultúrát.

2022. aug. 9. 17:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a többség, aki rosszat mond a filmre csak papagáj. Ismételgetik a betanult szöveget, mert már mindenre hiperérzékenyek.


A Prey egy teljesen korrekt, klasszikus, coming of age sztori. Bár minden film ennyire szórakoztató lenne manapság.

Bár azt nem tudom, hogy mennyit ad át ténylegesen az amerikai őslakosok szellemiségéből.

Engem a főszereplő Aylára emlékeztetett A Föld gyermekei/A barlangi medve népe sorozatból/könyvből. Ha azt ismered/olvastad esetleg.

Abban Aylat egy neandervölgyi "javasasszony" neveli fel, ezért nagyon jól ért a gyógyfüvekhez, de mellette kreatív és ügyes ötletei vannak a vadászat terén is.

Szerintem a karaktert egy az egyben Ayláról mintázták vagy nem lepne meg, ha Dan Trachtenberg olvasta volna a regényeket.

2022. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

2 majd újra előveszem őket, sok hasznos dolgot leírtál.



Szeretem beleásni magam mélyebben a történetekbe, és a világba amelyben játszódnak (dűne világa, predator, újabban gyermekkorom egyik meghatározó rajzfilmje, az oroszlánkirály).


Szeretem ha egy történet mellé jó a körítés.

2022. aug. 9. 23:38
 7/16 A kérdező kommentje:

A Föld gyermekei/A barlangi medve népe.


Ezekről a művekről még nem hallottam.

2022. aug. 10. 08:58
 8/16 A kérdező kommentje:
1 ezt valahogy sosem tudtam megérteni, sok ígéretes film azért nem kapott folytatást, mert lehúzták: az aranyiránytű, végjáték, John Carter).
2022. aug. 10. 10:09
 9/16 A kérdező kommentje:
A kisesszében elhintettél egy újabb izgalmas témát: a rossz vér (bad blood) yautja - ákat.
2022. aug. 10. 10:32
 10/16 A kérdező kommentje:
2022. aug. 10. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!