Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az alien - ek és a ragadozók...

Balasa Bence kérdése:

Az alien - ek és a ragadozók (yautja faj) egy univerzumba sűrítése csak filmes téren lett bukás?

Figyelt kérdés

A történetek, amiket én olvastam a francise magyar wiki oldalán (nézzétek el, hogy kevés, régen olvastam már utána a dolgoknak)


Az emberiség egységessé vált, és kirajzott a világűrbe.


Olvastam egy nőről, akit egy Duncan - nak elnevezett yautja a vadászok közé avatott, mielőtt meghalt.

A nő a ragadozókkal maradt egy évig (vagy tovább).



A ragadozók körében azért a legjobb préda az alien, mert nem az ölés a lényeg, hanem a vadászat izgalma.



2022. aug. 9. 13:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#9


Nem elhintettem, hanem leírtam.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..


#10

Ez sima fanart.


Amúgy kell egy link az eddig elérhető Alien, Predator, AVP könyvekkel és képregenyekkel? (angol + magyar) :)

2022. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Azt a linket küldted el üzenetben?
2022. aug. 10. 11:30
 13/16 anonim ***** válasza:

Igen. :)


És meg annyi megjegyzendőm van, hogy bár itt kb minden ottvan egymás mellett, de sokszor van, hogy egy sztori kiüti a másikat. (Pl a Mindörökké éjfél könyv szinte semmivel se összeegyeztethető)

[link]


Itt is a Prédát az eddigi előzményképregénnyel simán csak párhuzamosan raktam a folyamatábrára, de csak akkor tud a kettő egyszerre történni eddig, ha két olyan pisztoly is létezik...

[link]

2022. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..


Nyelv, írás:


Erre a könyvekben, képregényekben elég sok kitérés van. De a The predator és a 2010-es Aliens vs predator is foglalkozik vele. Nyelvük nagyrészt torokhangokból áll. Emberek számára nehezen, de érthető és beszélhető. Képregényekben általában idegen karaktereket használnak a yautják nyelvének bemutatásához (amik képregényenként változnak), vagy fonetikusan írják le a torokhangokat.


Pl: [link]



A kép sajnos valamiért nem jön be.

2022. aug. 10. 13:15
 15/16 A kérdező kommentje:
AVP idővonal: na ez jó...
2022. aug. 10. 13:16
 16/16 anonim ***** válasza:

Az első AVP jobban tetszene az embereknek, ha - kicsit okosabb sztorival - tökösebb lett volna. Mert amúgy sok gond nincs vele.


Nekem a Préda is tetszett, bár én a Ragadozókhoz már másképpen állok. A klasszikus 1.-2. rész nekem valójában nem tetszik a háború és a maffia miatt. A háttértörténet és főleg az 1. rész vontatott kezdete nálam sajnos rossz pont. Az AVP után érdekeltek az új filmek és azok már abszolút tetszenek. Mint Ragadozók, ~Predator 3.~, és Préda. Bár a 3. Predator-ban az újítás nagyon furcsa, de a film szereplőgárdája és stílusa abszolút top.


35/F

jún. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!