Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca vagy Sárkányok háza?

Trónok harca vagy Sárkányok háza?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb, híresebb sorozat?

júl. 27. 23:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
10 Tisztában vagyok vele de attól még egy szar karakter volt számomra.
júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%
A sárkányok házában meg mindenki szar! Az egész sorozat az
júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
Nyugi van a bugyiban nem kell ennyire defenzívnek lenni 😂
júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

Jon kaksi volt a végén, ez tény. Semmi értelme nem volt annak, hogy Targaryen, habár a Sárkányok házában a csapból is a herceg akit megígértek prófécia folyik.

De minek?

Aegont pedig teljesen kivágták a sorozatból. A sárkánynak csak két feje volt. xD

júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
22%
Jó sorozatnak indult, de a legnagyobb problémája, hogy az összes részét, a szex, és politikára építették fel. Ez egy hatalmas nagy hiba volt. Sokan elvannak tőle ájulva, hogy ilyen sorozatot még nem láttak, számomra már kínszenvedés volt az egész. A sárkányok házát már, meg sem mertem nézni, nehogy valami újabb gagyi szart nézzek meg.
júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

Hát szerintem a politika nem volt gond. A gond az volt, hogy nem csak az emberek játszottak politikai/hatalmi játszmákat, hanem a Mások vagy a zöldlátók is és ez nem vagy alig jelenik meg a sorozatban. Pl. az első évadban a Mások átverik az őrséget és egy orvgyilkost juttatnak be, hogy megölje a parancsnokot. De később mintha már nem is értelmes lények lennének, hanem csak gyilkoló robotok.

A varsafák álmokkal és víziókkal pedig befolyásolják a karaktereket. Martin munkáiban ez előfordul és gyakran megfordítják így akár egy háború állását is a novelláiban. Pl. mindig van valami gombafaj, ami így manipulál másokat.

Szóval a fantasy lények egy része is játssza a trónok harcát/játékát. De ezt teljesen kiirtották a sorozatból. Pedig még a sorozat címétől sem térne el témában, mivel nem az ember az egyetlen értelmes lény Westeros világában és más lény is akarhat hatalmat és befolyást.

Szóval a fantasy háború a Mások ellen is lehetett volna mélyebb, ha maradtak volna az értelmesen gondolkodó Másoknál.

júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%
Lassan indul be a Sárkányok háza, ez sokak kedvét elveszi szerintem.
júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

xD Daemon utolsó varsafa látomása Folyami Brynden és Daenerys a 2. évad 8. részben (spoiler).

[link]

Ráadásul úgy, ahogyan a könyvekben szerepelnek. Dany még kopasz is a sárkányok kikeltése után.

Dan és Dave is ezek szerint elk*rták a trónok harcát, mert ez kb. bizonyítja, hogy ők számítanak. De szartak rá.

Cerseit sehol sem látom a vízióban.

Ezek szerint egyik sem a legjobb sorozat. Maradnak a könyvek.

júl. 31. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A sárkányok házában talán van

1 érdekes karakter a számomra aki a hátán viszi el az egész sorozatot.

II.Aegon Targaryen

( két színész alakítja,mind a kettő jól hozza a karaktert)


A trónok harcában viszont van 10-20 igazán komplex,érdekes jól megírt karakter a számomra.


Én annyira nem vagyok sárkány mániás.

Tetszett hogy a trónok harcában jól megírt párbeszédek voltak minden egyes szónak,mondatnak később nagy jelentősége volt.


Míg a sárkányok háza....

Tele rakhatsz egy sorozatot f@sza röpködő sárkányokkal,de számomra az nem pótolja a jól megírt párbeszédek hiányát

aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!