Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan lehet Edward Tudor...

Hogyan lehet Edward Tudor fekete, ha az apja és az anyja fehérek? (My Lady Jane)

Figyelt kérdés

Ezt nem értem. Lord Seymour a nagybátyja, hiszen az anyja (Jane Seymour) testvére. A sorozatban ő fehér, tehát akkor Jane is az volt.

Aztán az egyik jelenetben mutatják VIII. Henry portréját is, aki szintén fehér. De ha Jane és Henry is fehérek, akkor hogyan lett fekete Edward?

A sorozat azt akarja mondani, hogy fattyú? Esetleg ez egy varázslat? Mert vannak benne fantasy elemek, pl. alakváltók, akik állati formát tudnak felvenni.



#fantasy #alakváltó #I. Erzsébet #My Lady Jane #Jane Grey
júl. 22. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Egy fantasy sorozatba ne akarj több természettudományos és biológiás dolgot belelátni, mint amit a szádba rágnak.

De amúgy még ikreknél is simán kijön az, hogy az egyik teljesen európidnak néz ki, a másik meg negridnek. [link] Nemhogy sima testvéreknél. Szóval ha az anyja nem szerepelt a képernyőn, attól még, hogy a testvére fehér, ő nem biztosan. A bőrszín meg alapbón nagyon problémásan öröklődik.


Nem tudom, milyen célközönségnek készült a sorozat, de ha olyan típusú, mint A Bridgerton család, akár az is lehet az oka, hogy csak kellettek a jó pasik, akiért a csajocskák majd nézik. Így meg sokat nem foglalkoztak azzal, hogy melyik szerepre milyen rasszú színészt vesznek fel, míg a funkcióját betölti. Hogy ezt sikerül-e olyan jól kimagyarázni majd, azt majd valamikor csak kiderül, ha nem kaszálják el.

júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy fantasynak is kell hogy legyenek szabályai. Aki szerint nem, az nem ismeri a műfajt.
júl. 22. 22:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel az egyik jelenetben létezhetne gravitáció, a másikban pedig mindenki lebeghetne, mert fantasy és nincsenek természettudományos dolgok.
júl. 22. 22:14
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem azt mondtam, hogy a fantasyben nincsenek természettudományos dolgok, hanem azt, hogy ne kezdj el találgatni, amíg a készítők nem mondanak biztosat. Ha meg nem mondanak, akkor csak fogadd el, hogy az úgy van.


Tipikusan amúgy a fél-elfek szoktak ilyenek lenni. Ha nincs megmagyarázva, hogy két, különböző fajba tartozó egyed hogy tud termékeny utódokat létrehozni, amelyek utódai szintén terméketlenek, (miközben pl az öszvér is vagy a liger szinte mindig nemzőképtelen, hím esetén még mindig) akkor NE keress rá magyarázatot, hanem csak fogadd el.

júl. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már miért fogadnék el csak úgy valamit?


Két faj kereszteződésénél is megkeresték a magyarázatot, ami miatt így van. Miért van amikor egyáltalán nem tud kereszteződni, miért van, hogy tud, de terméketlen az utód és miért van, hogy tud és az utód is termékeny? Nem egyszerűen csak elfogadták.


Plusz az egyikre tényleg kell magyarázatot keresni, míg a másikra a világ megalkotóinak kéne magyarázatot adnia. És ez utóbbi pl. ez a sorozat. De azt sem kell csak úgy elfogadni, hiszen mindkettőben kéne lennie logikának, amit bárki le tud követni, le tud ellenőrizni. Pont az benne a jó, hogy nem számít ki mit mond, attól még úgy marad logikus. De ha csak valaki benyögi és mindenki másnak el kell fogadnia (akár az elméje megerőszakolása által is), akkor az régen rossz és nem valami logikus dolog.


Szerintem egyáltalán nem nagy elvárás, hogy mindenben legyen átgondoltság. Főleg, ha a sorozat egyik alappillére a szuperintelligens és tudományos gondolkodású főhősnő, akit az eszéért vesz el a férje. Mégis milyen példát mutatnak a sorozat készítői így? A fiktív karakterük mindenkitől okosabb, de ők maguk tojnak az észre.


Én maradok inkább a magyarázat keresésnél és nem fogok csak úgy dolgokat elfogadni. Az elég unalmas.

Kevesebb csupasz férfi fenék és több végiggondoltság. Ez az üzenetem.

júl. 22. 23:03
 6/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
64%
Szokásos sivalkodó széljobber rasszista hiszti.
júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5


Erről a hisztiről eskü eszembe jutott a Star Wars-ban a fénykardok színeinek jelentései. Miközben az egész úgy kezdődött, hogy Samuel L. Jackson lila fénykardot akart. :D


Vagy ha már SW: a fizikának ellentmondva a légüres térben is azért vannak hangok, mert úgy jobbak a harcok. Vagy a földönkívüli fajok keresztezésének sincs magyarázata, ami egész egyszerűen meg a biológiának mond ellent.


Hiába keresel magyarázatokat valamire, s kezdesz el variálni a készítők előtt.

júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6. Ezt most benézted, mert nem járok szavazni. Te vagy az egyik példa, ami miatt a baloldal is taszító számomra.
júl. 23. 20:40
 9/9 A kérdező kommentje:

7. Kit érdekel a Star wars? Engem nem. Biztos sok ember szereti, én nem tartozom közéjük. Négy vagy öt filmet láttam (mert baráti körben nézték, magamtól soha nem ülnék le elé) és abból sem rémlik már minden. Carrie Fisherről is a Sikoly 3 ugrik be először. A többieket pedig elhelyezni sem tudnám.


Esetleg olvass több fantasy regényt és nem ilyen hollywoodi felvizezett dolgokat. Ott az írók szoktak adni magyarázatokat. Akár tetszik ez itt valakinek, akár nem. Ha én leszek tőle a legbigottabb imám vagy maga Donald Trump is néhány reverzmegafonos szélbalos szemében.

júl. 23. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!