Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van olyan, hogy egy filmfolyta...

Van olyan, hogy egy filmfolytatás jobb az első résznél?

Figyelt kérdés

júl. 13. 22:15
 1/8 anonim válasza:
85%
Taxi 2
júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
86%

A Harry Potter filmek színvonala pl. emelkedő volt egy darabig, s van aki szerint a későbbi Harry Potter-univerzum filmek (Legendás Fenevadak) is jobbak voltak.


A Mission Impossible filmek Wish-es James Bondnak indultak, kb. 10 évvel ezelőtt rázódott bele Tom Cruise a saját szerepébe. Ha nem is az elsőnél, de az első 3-nál mindegyik utána következő rész jobb.


Horror filmeknél elég gyakori jelenség, hogy az első próbálkozás nem sikerül olyan ütősre. Az 1986-os Embervadász pl. már Hannibal Lecterről szólt, de csak a folytatásnak tekinthető Bárányok Hallgatnak lett igazán világraszóló film. Az Evil Dead - Gonosz halott szériának szintén jobbak a folytatásai, mint az első film.


A Dollár-trilógia szerintem szintén egy felfelé ívelő széria.

júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Igen van.
júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Teminátor 2
júl. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vissza a jövőbe.
júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Taxi 2 és Terminátor 2 szerintem is simán ott vannak!


A Taxi első két része a legjobb a szériának, amiknek főleg a színvonalát nem lehetett überelni, de sajnos megtartani sem, közülük pedig a 2. rész TALÁN annyival jobb, hogy fejlettebb technológiás és sokkal gyorsabb a kocsi, valamint az egész film extrémebb az 1.-nél, kb. ugyanaz a színvonal mellett.


Terminátornál szintén ugyanez a helyzet, az 1. még szimplább akciófilm-jellegű, a 2. már szerintem sokkal extrémebb, főleg a T1000-es higany-tulajdonságai miatt!


Vissza a jövőbe - számomra nem egyértelmű, szo-szo ...


“Reszkessetek, betörők!” megint TALÁN, az 1. rész bár szerintem sokkal szebb és otthonosabb környezetben játszódik, de a 2.-ban brutálisabbak a csapdák + a szállodai poénok a portásokkal...

júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A megtisztulás éjszakája

Nekem a 2. része, az "Anarchia" kifejezetten tetszett, pörgős volt, érdekes sztorival, a maga módján a hangulata is tetszett, kellően durva, de mégse trancsírozós, míg az 1. része nekem óriási csalódás volt (aminek a címe magyarul "A bűn éjszakája" volt). Ha jól emlékszem, a 3. rész is még elment a részemről a "Választási Év". Az utána lévő részek viszont már felejtősek voltak nekem.

júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Furcsa pár 2.


Az 1. része, ami 1968-ban készült, nekem sokkal gyengébb volt mind történetben, mind hangulatban, mint a 2. része. Megnézhető, de keveset mosolyogtam el rajta.

Rá 30 év után, az 1998-ban készült 2. része viszont az egyik legjobb vígjáték, amit valaha láttam. Egy tökéletes élmény volt a számomra, amit bármikor újból meg tudnék nézni.

aug. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!