Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik kaland - akciófilm...

Melyik kaland - akciófilm lehet a 80-as évek VHS időkből, amelyben egy méretes mellekkel megáldott amerikai indián nő a főszereplő akcióhősnő?

Figyelt kérdés
Kissé ötvözi az Indiana Jones hangulatot, a korabéli lövöldöző, verekedő akciófilmekkel. Valami barlang jelenetekre is emlékszem. Talán kissé fantasy elemekre is. Megeshet, hogy nem csupán a nő volt a főszereplő, hanem pasi is volt mellette, de nem emlékszem erre. Az indián nő, kissé töltöttgalamb volt, akár Samantha Fox.

jún. 26. 18:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Elveszett erekjék fosztogatói?
jún. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem sorozat, hanem film. Nyolcvanas évek VHS idejéből.

Az Elveszett erekjék fosztogatói 1999-2002-es sorozat, ráadásul Tia Carrere nem is indián, hanem filippínó származású Hawaii-i. De azért kösz!

jún. 26. 19:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
#2 nyilván, csak ugye mindenki hajlamos egyes dolgokra rosszul emlékezni. A VHS egyébként a 90-es években is tartott, az első DVD-k 98 körül, vagy inkább után érkeztek.
jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
#2 egyébként meg nem en vagyok az aki még a főszereplőre sem emlékszik az adott filmből, sem a címére, se szinte semmire :D
jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Az általad keresett film valószínűleg a "Yellow Hair and the Fortress of Gold" (eredeti címén: "Yellow Hair and the Pecos Kid") lehet. Ez egy 1984-es kaland-akciófilm, amelynek főszereplője Laurene Landon, aki egy Yellow Hair nevű indián nőt alakít. A film ötvözi az Indiana Jones-stílusú kalandokat és a korabeli akciófilmek jellemzőit, beleértve a barlang jeleneteket és a fantasy elemeket is.
jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm szépen, de valódi indián nőről van szó, nem fehér színésznőről, aki eljátssza, hogy indián.


#3-4 Tisztában vagyok a Betamax, a VHS, a Video Disc, Vcc video, DVD és egyéb filmhordozók megjelenésével.

A VHS hazai megjelenése idején láttam, amikor kézről, kézre adták az emberek a másolt filmeket a nyolcvanas években. Talán még alámondásos vagy feliratos volt a film.

Valóban nem emlékszem a "főszereplőre sem emlékszik az adott filmből, sem a címére, se szinte semmire". De hasonló kérdéseket láttam már itt a GYIK-en, most pedig nekem akadt be az agyamba ez az emlék, gondoltam, hátha valaki ismeri. :)

jún. 26. 20:54
 7/17 anonim ***** válasza:

"Az Elveszett erekjék fosztogatói 1999-2002-es sorozat, ráadásul Tia Carrere nem is indián, hanem filippínó származású Hawaii-i. De azért kösz!"


Nyilvánvaló. Elsősorban azért válaszoltam ezt és igy, mert a fenti információ a filmcím alapján nyilvánvaló, hozzáférhető, felesleges leírnod. ;)

jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

A leírás alapján a film, amit keresel, nagy valószínűséggel a "Sheena" lehet. Ez egy 1984-es film, amelyben a főszereplő Sheena, egy afrikai dzsungelben élő nő, aki különleges kapcsolatban van a dzsungel élővilágával. A főszereplő nő, Sheena, ismert volt a film megjelenése idején méretes melleiről.


A "Sheena" film ötvözi az Indiana Jones-szerű kalandokat, a lövöldözős, verekedős akciófilmek hangulatát és tartalmaz barlang jeleneteket is. Emellett fantasy elemek is szerepelnek benne, mivel Sheena kapcsolatban áll az állatokkal és természeti erőkkel.


Bár a főszereplő nő mellett lehetett férfi karakter is a filmben, de Sheena volt a középpontban, mint a fő akcióhősnő.

jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
#6 ezen az oldalon meg nem ritkák az ákár 5 éves filmekkel kapcsolatban is nagyon komoly tárgyi tévedések, olyan szinten hogy semmi sem igaz abból amit leírnak. Pl. A Vegtelen háboru, vagy régebbről pl. az Alien 3-as kérdést ahol a királynő túlélte a bolygó felrobbanását (nem is volt ott, a bolygó pedig nem robbant fel), tulélte az űrbe kidobást (nem élte túl, legalábbis semmi nem utalt rá), túlélte a lávát (nem volt láva így nem is elhette túl, illetve ha valami darabokra szakad, arra nem mondhatjuk hogy túlélte)
jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
8-as, köszönjük a ChatGPT válszát, de előtte elolvashattad volna a kérdést.
tegnapelőtt 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!