Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Gyűrűk Ura,Narnia Krónikái,vag...

Gyűrűk Ura,Narnia Krónikái,vagy Harry Potter?Melyik a kedvenced?

Figyelt kérdés

jún. 26. 16:55
A kérdező szavazást indított:
Narnia Krónikái
Harry Potter
Gyűrűk Ura
25 szavazat
 1/9 Thunderfairy ***** válasza:
17%
Narnia a legjobb. A másik 2 jó nagy mese.
jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Gyűrűk ura.
jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 PMC Wagner ***** válasza:
100%
A gyűrűk ura. Peter jackson zseniálisan össze hozta hogy egy nagyon komplex és tág világ piciny történetéből mindenki számára érthető trilógiát csinált
jún. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Húha. Hát nagyon vacillálok a Harry Potter és a Gyűrűk Ura között. Előbbit egészen kicsi koromban - kb 8 évesen - olvastam először, és egyszerűen elkápráztatott az a világ, utána még évekig vártam a roxforti levelemet :) Aztán ez a rajongás később is megmaradt, bár el kell ismernem, ha a filmeket nézzük, a Gyűrűk Ura toronymagasan nyer, sokkal kidolgozottabb, szebb, a Harry Potter filmekkel nem voltam/vagyok teljesen megelégedve. Sok szereplőt kihagytak, sok szálat átvariáltak, ettől függetlenül azok sem rosszak, de nem is lettek a kedvenceim. Meg hát nem tudom ki hogy van vele, én, ha előbb olvasom el a könyveket, utána mindig akkora csalódás a film, nem azért mert rossz lenne, hanem mert esetleg a filmekben nem pont úgy jelenítik meg a karaktereket, ahogyan én előtte, fejben elképzeltem.

A Gyűrűk Urát először kb 12-13 évesen olvastam, és bár az események talán nem peregnek benne úgy, mint a Harry Potterben, Tolkien stílusa, az, amilyen szépséggel és részletességgel festette le az általa elképzelt világot, lenyűgözött, utána sorban olvastam el a többi könyvét is, a Szilmarilokat, Beren és Lúthien-t stb. Abszolút a kedvenc íróm, szerintem senki sem tudott úgy alkotni azóta sem, ahogyan ő. A filmek is szuperek, kivéve talán a Hobbit-trilógia tetszett egy kicsit kevésbé.

Összességében, gyerekként a Harry Pottert szerettem jobban, mivel az könnyebben olvasható, izgalmasabb, gyermekeknek szóló olvasmány volt. Idősebb koromban, ahogy nyitottabb lettem a nehezebben emészthetőbb, terjedelmesebb könyvekre is, pedig inkább a Gyűrűk Ura. Persze mindkettő a mai napig nagyon közel áll a szívemhez, pedig eltelt azóta már tizen év, hogy először kézbe vettem őket.

jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dinnye2 ***** válasza:
100%
Én a Narniát és a HP-t is nagyon szerettem, a Gyűrűk Urát sajnos még nem olvastam. Viszont az első kettő között alig tudok dönteni. A HP-ből mindegyik részért odáig voltam, viszont a Narniánál az utolsó részben elég nagyot csalódtam, bár az előzőek nagyon tetszettek.
jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
85%
A Narniát nem láttam, a másik kettőből szerintem Harry Potter az érdekesebb, de ízlések és pofonok.
tegnapelőtt 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Filmből ezek közül egyértelműen a Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény a kedvencem, szerintem az egyik legjobban sikerült fantasy adaptáció. A másik két rész már nem tetszett annyira. A Harry Potter filmek nem voltak számomra emlékezetesek, de a Legendás lények első része tetszett, egészen szórakoztatóra sikerült. A Gyűrűk Ura filmeket se szeretem annyira, az első rész még jó lett, a másik kettő kevésbé.

Ha a könyvekről van szó, akkor a kedvencem A Gyűrűk Ura, utána a Narnia krónikái, bár ott vannak olyan kötetek, amik nem annyira tetszettek. A Harry Potterrel kapcsolatban elég vegyesek az érzéseim: gyerekkoromban nagyon szerettem, de sajnos felnőttként újraolvastam, és így már egész más szemmel nézek rá, látom minden hibáját és következetlenségét, ami gyerekként nem tűnt fel. Így már inkább átkerült nálam a nem szeretem kategóriába.

tegnapelőtt 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pontosan ez a sorrend.
tegnap 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mármint a kérdésben leírt, nem a szavazási sorrend.
tegnap 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!