Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy lehet, hogy szinkronos...

Hogy lehet, hogy szinkronos sorozatban hitelen egy-egy rész eredeti nyelven fut?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor megy a sorozat, és pár mondat, vagy egy szituláció hirtelen angolul megy, aztán megint magyarul folytatódik.

Itt nem nézik újra a kész munkát, aztán ahogy esik úgy puffanik?

Vagy olyan tökkelütöttek, hogy nem tűnik fel senkinek, hogy "jé, itt angolul beszélnek?


jún. 24. 21:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"A kérdésed tárgya ezzel szemben valahogy mégis az illegális sorozatnézésre irányul. "


Persze, tilcsuk be a videát. :DDDD


Inkább üres szavak helyett illeszt be lsz. a törvényt, ami tiltja az egyébként legálisan müködö portálon levö tartalom megnézését.


Ilyen alapon akkor amikor a googlén keresek képeket, és amikor figyelmeztet, hogy szerzöi jog védelme alatt állhatnak, akkor nem nézhetek oda? :DDD

Mi vannak... nem, csak nem használhatom fel a weboldalamhoz, elöadáshoz stb.

jún. 25. 14:15
 12/14 anonim válasza:
0%

9-es elég komplexusos emberke lehet. Természetesen minden tilos, amit más nem úgy csinál mint ő.

Felnagyítja a dolgokat, mint valami hatásvadász kínaiváza firkász, persze ő megvádolhat egy komplett ezzel foglalkozó ZRt.-t (Mediaworks, a videa üzemelteője), mert ő jobban tudja törvényeket, mint akik hivatásukból adódóan benne vannak.

Szerintem még a törvény alkotóinál is jobban tudja, mint akartak vele mondani. XD

jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"mivel az ember nem köteles tudni, hogy a feltöltö jogot sértett-e a feltöltéssel."


Jaj hagyjuk már :D Totál hihető, hogy egy noname videómegosztón megnézel fizetés nélkül egy filmet Kis Pista feltőltésében, úgy, hogy amúgy csak moziban, vagy valamelyik streaming szolgáltató kínálatában elérhető, arról bárki elhiszi, hogy nem kalózkodás. Abban igazad van, hogy Magyarországon még nem volt példa arra, hogy a kalózkodásért bárkit felelősségre vontak, ettől mondjuk nem lesz legális. Kapcsoltak már le torrent oldalakat, és azért pl. a Videa is törölget valamilyen szinten (nyilván neki nem érdeke, így csak azokat törli, amire a jogtulaj felszólítja)


De ahogy előbb is írtam, nem ez a lényeg, kalózkodok én is, te is (annak ellenére, hogy egyik kommentedben azt írod nem, a másikban azt hogy igen), meg kb. mindenki. A lényeg továbbra is az, hogy ha Videán kalózkodsz, nem feltétlenül kell bármiféle minőséget elvárni, az nem ez a platform.


"Egyes embereket igényteleneztem, joggal."

Te pedig ezen egyes emberek megosztását fogyasztod, vondd le a következtetéseket :D


12-es, ne haragudj, de ezt nem értem hogy jön ide, hogy ki a Videa üzemeltetője. Pontosan tisztában vannak azzal, hogy tele van jogvédett tartalommal, törlik is ezeket, amint a jogtulajdonos felszólítja őket. Itt is volt már példa olyan kérdésre, hogy eljutott egy sorozat X részéig, de a következő részt már nem tudja megnézni, mert törölték és jaj most mi lesz. Viszont nekik nincs olyan szintű algoritmusuk mint a Youtube-nak, hogy már feltöltéskor elemzi az anyagot és eleve ki se engedi az illegális tartalmakat. Egyesével pedig nem fogják átvizsgálni az anyagokat, meg hát nem is érdekük, hiszen ez miatt vannak csak nézőik lényegében, ezért csak azt törlik, amire felszólítják őket. Nem véletlenül az ilyen noname megosztókat használják warezra és nem a Youtube-ot, csak ennek az az ára, hogy gyenge minőségű lesz, mert erősen újrakódolja a feltöltött HD anyagokat, feliratsávok meg ezek szerint eltűnnek.

jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Jaj hagyjuk már :D Totál hihető, hogy egy noname videómegosztón megnézel fizetés nélkül egy filmet Kis Pista feltőltésében, úgy, hogy amúgy csak moziban, vagy valamelyik streaming szolgáltató kínálatában elérhető, arról bárki elhiszi, hogy nem kalózkodás. Abban igazad van, hogy Magyarországon még nem volt példa arra, hogy a kalózkodásért bárkit felelősségre vontak, ettől mondjuk nem lesz legális. Kapcsoltak már le torrent oldalakat, és azért pl. a Videa is törölget valamilyen szinten (nyilván neki nem érdeke, így csak azokat törli, amire a jogtulaj felszólítja)"


Jajhaggyukmá', az is tök hihetö, hogy (mint ahogy kezdtem a kérdésben) 78-as sorozatok, pl. Starsky és Hutch, vagy San Francisco utcáin (ez talán még régebbi) fog valakit is érdekelni. Ezeket szerintem ha akarnám sem biztos, hogy meg tudnám venni pénzért.


Egyébként ha már a youtube-ot szóbahoztad, mint etalont, ezek mind ott is fent vannak, eredeti nyelven.

Söt a tetthely Schimanskival is vagy 10 éve, német nyelven, ha ezek a dolgok olyan illegálisak lennének, pont a németek ugranának rá, és már rég törölték volna.


Szerintem te valahol összemosod ezeket a ronggyá nézett klsszikusokat a Netflixen múlt héten felvett sorozat megosztását ezekkel.


Egyébként megjegyzem, utánaolvastam, 2017-ig az EU nyugati felén sem volt rá precedens, hogy nézésért marasztaltak volna el valakit.

Torrentezésért, pontosabban a visszatöltésért németenél már jóval korábban (kb. 2009-2010 körül) is vágtak meg egy ismerösömet pár száz euróra.

jún. 25. 18:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!