Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tényleg ez a lány fogja...

Tényleg ez a lány fogja játszani Aranyhajt?

Figyelt kérdés

Valamelyik oldalon azt látom, hogy ez még nem dőlt el. Valamelyiken meg azt, hogy ez hivatalos...

Avantika a színésznő neve és barnabőrű, fekete hajú.

Miért?

Ha a Netflix csinálna egy filmet egy ázsai Aranyhajjal még normális is lenne.... De ez Disney live!

Ha Hamupipőke ugyanúgy szőke, fehér maradt és Belle is barna, fehér, sőt még Jázmin és Mulan is tökéletes.

De Arielle-t miért kellett elrontani, és most Aranyhajt is?

Nekem Tiana az egyik kedvenc disney hercegnőm, nem vagyok rasszista. De azt sem tudnám elfogadni ha Tiana-t egy szőke fehér lány játszaná. Ez egy DISNEY film. Nem úgy kéne kinéznie a karakternek mint a DISNEY mesében?!



máj. 19. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a Disney most már direkt nyomja fullba a kretént. Barna bőrű Hófehérke után fekete hajú Aranyhaj... A következő gondolom A szépség és a szörnyeteg lesz, ahol egy nyomorult, hím nemű néger törpe lesz Belle, a szépség ugyebár... A szörny meg gondolom Henry Cavill vagy Jason Momoa.
máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Érdekes, hogy bármit meg lehet változtatni egy feldolgozás során, de bőrszín az tabu!


Ja, az sem, hiszen volt már ázsiai Rómeónk fekete Júliával, meg volt nem egyszer fehér Othellónk, de valamilyen érthetetlen okból az utóbbi években érzékenyek lettek erre az emberek. Miért?

máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

#2 De te tényleg nem érted, hogy mi a baj a barna bőrű Hófehérkével és a fekete hajú Aranyhajjal? Neked ezt tényleg el kell magyarázni? Ne válaszolj, megteszem, elmagyarázom neked:


Hófehérke azért lett Hófehérke, mert a bőre hófehér volt. A bőrszíne a hóhoz hasonlított, nem a dohányhoz.


Aranyhaj azért lett Aranyhaj, mert a haja aranyszőke volt. Hajszíne az aranyhoz hasonlított, nem a kátrányhoz.


Villany?

máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

#3: két megjegyzés

- a főszereplők külseje vagy meghatározó a történet szempontjából, vagy nem

Első esetben tök mindegy, hogy néz ki, aki játssza.

Második esetben az eltérés az ereseti megjelenítéstől új értelmezési lehetőséget ad.

- az Aranyhaj a magyar fordítás, az eredetiben a főhős neve nem utal a hajszínére.


Megint csak azt tudom mondani, hogy a filmtörténet televan jelentős változtásokkal a forráshoz képest, mégis mindenki bőr- és hajszíneken akad fenn.

De egyébként unalmas már, hogy Disney-filmek kapcsán kell műelemzéseket csinálni: előre megmondták, hogy ezt fogják csinálni, művészi intenció nélkül. Ez egy milliárdos üzlet számukra.

máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
#4 Jó, akkor hagyjuk a Disney-filmeket és közelítsük meg a másik oldalról a témát: tudsz arról, hogy felháborodást váltott ki az, hogy Chernobyl című sorozatban nem szerepeltek feketék?! Mikor nem is voltak ott négerek az eredeti eseményél!!! Hogy van pofája ezen bárkinek felháborodni, mikor a sorozat készítése során eleve nagyon törekedtek arra, hogy a szereplők hasonlítsanak a valós személyekre?! Ma már tényleg nem lehet négerek nélkül leforgatni még egy európai filmet sem anélkül, hogy ne legyen picsogás miatta?!
máj. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Én leszarom, úgyse nézek modern hollywoodi szarokat, így nem idegeskedek miattuk.
máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
#6 Szuper, de miért szólsz hozzá olyan témához, ami téged abszolút nem érekel?
máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%
#7 Mert én követendő példa vagyok ebből a szempontból. Aki itt idegeskedik ilyen jelentéktelen hülyeségek miatt, annak azt kéne tennie, mint amit nekem. Szarni bele ezekbe a dolgokba és olyan dolgokat nézni, amit szeret. A jóindulat vezérelte a válaszomat, nem trollkodni akartam vagy ilyesmi.
máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

#8 "Mert én követendő példa vagyok ebből a szempontból."


Akkor először is tisztázzuk: nem vagy követendő példa. Továbbá: szerinted mindenkinek bele kellene pofáznia mindenbe függetlenül attól, hogy érdekli-e az adott téma és/vagy kompetens-e benne? Így gondolod?


Hát k.rvára nem értek egyet veled.


Ha téged nem érdekel a téma, magasról leszarod, sőt idézlek: számodra ez "jelentéktelen hülyeség", akkor nyugodtan ignoráld a kérdést és ne válaszolj rá. Hagyd azokat az embereket beszélgetni, akiket viszont érdekel.


Egyébként nem értem... 5 éves vagy, hogy ezt el kellett magyarázni?

máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem ő lesz amugy. Csak valaki csinált egy posztot hogy ő lehetne mert hogy milyen szép. De mindenki ellene van meg nagyon meghurcolták a színésznőt miatta (úgyhogy szerintem ha tervbe is vette volna biztosan nem vállalná el már).

De egyébként semmi ilyen hivatalos nem volt ezért kár volt neki halálos fenyegetéseket küldeni mikor semmi alapja nincs csak ez volt valaki véleménye

máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!