A Düne könyv is olyan gyermeteg kardozós komédia, mint a moziváltozat?
A Dűne filmet már többen feldolgozták. Nekem ez az új nem tetszett. Nézd meg a 2000-es évek elején készített 6 részes változatot.
A könyvet nem olvastam.
A könyvben a gondolat a fontos. Persze a történet sem rossz, de a legfontosabb részei a szereplők rövidebb-hosszabb gondolatai. Én olvastam az egész sorozatot. Az első pár rész volt a legjobb, de utána már magába szippantott ez a világ és jó volt mindig olvasni egy kicsit, akkor is, ha a későbbi részek már nem voltak olyan átütőek, mint az elején.
A film szerintem egyáltalán nem rossz. Annak lehet az, aki nem ismeri a történetet. A régebbi filmekhez képest az új változat fényévekkel jobb. A régieknek annyira gagyi volt a megvalósítása, a képi világa, hogy egyszerűen nevetséges volt.
Ahhoz képest hogy milyen pocsék irányba viszi a filmgyártást a woke, nem lett rossz a mostani film.
A könyv alapvetően jó, bár tény hogy sok benne a rágógumis dagályos rész.
#6:
Mivel a későbbi könyveket már nem Frank Herbert írta, hanem a fia, aki volt olyan hülye, hogy az apja nevén még írt egy rakás hülyeséget ehhez a világhoz, hogy tovább vigye a hagyatékot. Nem kellett volna neki.
"A régieknek annyira gagyi volt a megvalósítása, a képi világa, hogy egyszerűen nevetséges volt."
A '80-as években, amikor a David Lynch-féle készült, szerinted hol volt még a CGI technológia? Ez olyan, mintha egy '30-as évekbeli veterán autót is csak azért szaroznál le, mert "régi és hülyén néz ki".
Gondolkozz már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!