Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Terrifier 1-2 (Bohócrém...

A Terrifier 1-2 (Bohócrém 1-2) filmektől miért vannak sokan annyira elájulva, hogy végre egy igazán véres, darabolós horror?

Figyelt kérdés

Megnéztem tegnapelőtt az 1. részt (tervezem a napokban a másodikat is) és ugyan nekem nagyon tetszett, valóban igazán beteg, darabolós, mészáros, hentes, hardcore horrorról van szó, a főszereplő Marilyn Mansonos szürke fogsoros, feketére kent arca láttán pedig tényleg kirázza az embert a hideg, de szerintem annyival közel sem kiemelkedőbb film, mint amennyire magasztalják.


A többség amiatt dícséri nagyon, hogy végre egy horror, amiben lehet félni és darabolnak, ölnek, mint a vágóhídon. Leginkább utóbbit emelték ki. Valóban jó film, de ilyen jellegű filmek voltak már az elmúlt években/évtizedekben is.


Kapásból ami eszembe jut: Motel 1-2 (a 3.-at nem láttam), Sziklák szeme 1-2, Halálos kitérő összes része, A betolakodó (másik címe "Ott bent", francia horror, egy fekete ruhás nő próbálja megszerezni egy másik nő még meg nem született gyermekét elég paradicsomlé gyanús módon😃), Mártírok, vagy sok japán horror, ami itthon nem népszerű, nem elterjedt (nem a Körre gondolok, hanem egyéb underground alkotásokra).



De évtizedekre visszamenőleg is mondhatnám pl. a Cannibal Holokausztot.

Vagy ott az 1992-es Kampókéz, ami ugyan kapott rendes szinkront és sokan ismerik, de azért a 90-es években szerintem eléggé megrázónak számított a hangulatával és a brutalitásával.


Ezek után én tegnapelőtt néztem meg a Bohócrém első részét, ami valóban jó volt, a hentes jeleneteivel, a hangulatával, a főszereplővel és némi fekete humorral, de annyira nem találtam jobbnak/darabolósabbnak/véresebbnek/sokkolóbbnak, mint a fent említett filmek zömét.


Kinek mi a véleménye?



2023. dec. 27. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A mártírokon kívül egyetértek veled, szerintem sem emelkedik ki ez a film az említettek közül, én is szeretem amiket leírtál, de nem jobban az egyiket mint a másikat. Fene tudja, lehet lefizették a lapokat, hogy írjanak róla, marketing.
2023. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért mert az elmúlt pár évben nem született ilyen alkotás. Alig mertek gore jeleneteket rakni a filmbe. Ebben legalább van rendesen és nincs a végére happy end erőltetve. Az utóbbi pár évből ez ilyen szempontból tényleg kiemelkedő film. Nem akar neked feleslegesen karaktert építeni, nem akar neked egy megírt storyt eladni, azt csinálja ez a film aminek egy gore horronak a lényege "undorító" és szórakoztat.
júl. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 1. rész csak szimplán megbotránkoztató volt számomra, de a 2. rész hozott magával egy kiemelkedő történetet is és nekem az azért tetszett nagyjából. Valójában én úgy vagyok vele, hogy csak a 2. rész története kellett volna kevesebb gore-ral. Nálam ez a rettentően sok gore inkább elnyomja a jó sztorit. Persze más szempontból el kell fogadni, mert ezt így és ezért is készítették.


A Mártírok filmje nekem pont egy értelmetlenül kínzó gáz történet, a mártírság rosszul van használva benne, ezt a kifejezést pedog még pluszban logikátlanul és magyartalanul adta át a magyar változat. Semmi közük nincs mártírokhoz és mártírsághoz. Szinkronban pedig "mártíromság", ami konkrétan nem létezik. Ezzel akart a fordító valamit menteni, de csak rosszabb lett. Teljesen értelmetlen számomra az egész.


Az 1. és a 4. Kampókezet valójában sokan nem kedvelik annyira a végkifejlet miatt. A 2.-3. rész meg alapvetően is gyenge eresztés.


35/F

júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3+

Illetve a Mártírok filmjének forgatókönyve pont ugyanolyan skizofrén, mint amit a film eleje eljátszik. Amilyen jól indult volna, úgy csapott át egészen más irányba és más film lett belőle.

júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!