Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan ismerkedhetnék meg...

Hogyan ismerkedhetnék meg jobban a nagy klasszikusokkal?

Figyelt kérdés

Eddig szinte csak kortárs filmeket néztem, kb. a kilencvenes évek elejéig bezárólag, a közelmúltban megnéztem két igazi klasszikust is, a Casablancát és a Dr. Zsivágót. Mindkettő nagyon tetszett, szívesen néznék még a korszakból hasonló színvonalú alkotásokat. Bár ezek alapvetően romantikus filmek, minden műfaj jöhet, kivéve a vélhetően meglehetősen elfogult, esetleg xenofób vagy rasszista háborús és westernfilmek.


Viszont nem tudom, merre induljak el. Milyen alkotásokat javasoltok? Vagy még hasznosabb lenne valami lista, támpont, amiből csemegézhetek.


2023. dec. 3. 11:07
 1/2 HalkHogen ***** válasza:
100%

Vagy rákeres mondjuk a "best movies ever"-re, vagy az imdb is tudod szűrni a népszerű filmeket szavazatszám, pontszám, intervallum alapján.


Pl.:

[link]

2023. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ebben jó vagyok, lassan tíz éve csinálom :D

A kérdés az, hogy mi a célod vele, mely filmeket és miért akarod őket megismerni?


Ha a popkultúra érdekel, akkor ott az előző válasz és az IMDb; ha az esztétikailag kiemelkedő filmeket szeretnéd látni (amelyek jellemzően nem könnyű művészfilmek), akkor inkább ezt a listát ajánlom:

[link]

2023. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!