Charlie Chaplin (és más klasszikusok) rövid-, illetve egész estés filmjeit miért nem adják gyakrabban a magyar tévécsatornák?
Egy filmnek a jogait is meg kell szerezni, ami pénz és nézettséget kell generálni, ami ennyire régi filmekkel nehezen menne, mert kevés embert érdekel. Nem azért, mert rosszak, pusztán csak kevesebbet érdekel, mint egy 2000-es évekbeli film mondjuk.
Pl a Jumanjit folyton adják, Bud Spencer filmeket is, Indiana Jonest stb, amiket szeret a magyar többség.
Ilyen régi filmek közül sokat már nem kell megvenni, mert lejárt a copyright, pl:
Az ok így inkább egyszerűen csak az, hogy nincs rá igény... netflix és hasonló szolgáltatóknál se nagyon vannak.
Így a megoldás az, hogy beszerzed te magad...
Ha nem is kell megvenni, ahogy mondtad a lényeg ugyanaz, a reklámokat minél többen meg kell nézzék. Ami odacsalja a nézőt, azt fogják adni. :)
Egyébként ezzel semmi gond nincs is szerintem, így működik a világ. Így is vannak érdekea filmek a tv-ben is.
Az emberek többségét nem érdeklik ilyesmik, illetve egy csomó minden másból sokkal nagyobb nézettséget lehet csinálni. Ezért, ha vetítenek is ilyesmit, azt csak halott időszakokban, amikor már nem/alig nézik a nézők a tévét. Friderikusz is azért ment át a YouTube-ra (meg az On the Spot, meg a Propaganda, meg még lehetne sorolni), mert a tévében ilyen réteg műsorokat nem néznek elegen ahhoz, hogy megérje olyankor adnia a csatornáknak, amikor sokan nézik az adott csatornát - akkor ugyanis akit nem érdekel elkapcsol másik csatornára. Ezért olyat kell adni a népszerű idősávokban, amik versenyképesek a többi csatorna azonos idősávban sugárzott műsoraival - ez meg jellemzően bulvár műsor, vagy közönségfilm.
A tévék műsor szerkesztését a nézettség diktálja. Azt adják, amit sokan néznek. A kereskedelmi tévék működését teljes mértékben a reklám bevételek fedezik, a reklámokat a nézettség arányában tudják eladni a hirdetőknek, így őket kell kiszolgálniuk.
Elvben a közszolgálati tévék pont azért működnek állami pénzből, hogy ne piaci alapon kelljen működniük, hanem olyan kulturális értékeket közvetíthessenek, ami piaci alapon a kereskedelmi tévékből kiszorul. Pl. magas kultúra, ismeretterjesztés, stb. Viszont valamennyire nekik is muszáj odacsábítani a nézőket a tévék elé, különben nehéz igazolni, hogy minek is létezik és költenek rá, ha egyáltalán nem/alig nézik.
A legszomorúbb, hogy a közmédia (és még néhány egyéb szervezet) kiskirályként ül a teljes nemzeti archívumon, aminek az egészét állami pénzből állították elő az elmúlt 50-100 évben, de szinte semmit nem tesznek a neten elérhetővé belőle. A legtöbb műsort 1-2 alkalommal vetítették, azóta meg porosodik egy raktárban és hiába akarnák megnézni/hallgatni az emberek, lehetetlen hozzáférni, horror áron kikérheted, hogy legyen egy másolatod. Pedig akár csak YouTube-ra feltöltve is sokkal nagyobb bevételt csinálhatnának belőle (ha már ez a cél), mint úgy, hogy senki nem fér hozzá és a zöméről nem is tud senki, hogy egyáltalán létezik.
Az interneten sok ilyen film elérhető:
Itt sokféle régi film van.
Nem csak Chaplin, jóval régebbi filmek is. Még az 1800as évek végéről is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!