Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Csillagok háborújában van,...

A Csillagok háborújában van, ami a valóságon alapszik, vagy az egész kitaláció?

Figyelt kérdés

2023. nov. 26. 19:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

20# Elég elborult az elméd...


Mint Qui-Gon mondta: a beszéd képessége nem tesz intelligensé.

ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 KönyvmolyUraság ***** válasza:
Szerintem a 21-asnak teljesen igaza van.
ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
71%

19-esnek (18-as vagyok)


"Amúgy fszért kevered ide is a politikát? Nincs jobb dolgod?"


Szerinted miről szól a Star Wars? Mert szerintem egyértelmű alapja a politika. Háborúk, csaták, szenátorok, rendek, tanácsok, hadászat és eszmények. Nem hiszem, hogy ezek a dolgok a gasztonómiáról szólnának ....


Úgyhogy nem, nem hoztam ide a politikát. A politika van jelen

ápr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
67%
Azért más dolog a Star Wars belső, fiktív politikájáról beszélgetni, mint a való életről...
ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
26%

#24 de nem arról szól a kérdés hogy a star warsnak van-e valósághoz köthető eleme, vagy csak kitaláció?


Bár tény hogy Lucas nem a rendszerváltás utáni magyar politikáról mintázta a magyar rendszerváltás előtti időkben készült filmjét.


Az pedig hogy Nixonról mintázta, inkabb valami politikai állásfoglalás lehetett mintsem a valóság.


Szerintem Palpatine Hitler, a kereskedelmi szövetség a régi német kormány, a jedik meg a hosszú kések éjszakáján haltak meg, esetleg Oroszország lehet a kereskedelmi szövetség, csak ebben a történetben a németek nyerik a 3. világháborút.

júl. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

25# A Birodalom inkább a Német birodalomra hasonlít mint a Náci németországra amúgy oké Palpatine emberi felsőbbrendűséget képzelt el de ha bele gondolunk a világháború előtt mindenki a fehéreket tartotta magasabb szintűnek szóval ez nem Hitler találmánya szóval a birodalmat nem mondhatjuk nácinak... A Jedi rend nos az a kereszténység ugyan olyan bigott a sorsa nem ugyan az de sok mindenbe hasonlít a Sithek az az iszlám a köztársaság az a Római Birodalom meg az USA keveréke a CIS az inkább az amerikai polgárháborúe konföderáció akik rabszolgatartók és a régi feudalista eszméket valják ahogy a Star Warsban a szeparatisták

A lázadó szövettség hát igazából az a legtöbb modern gerilla megmozdulással egyenlő... Az első rend az mar tényleg a Náci németország az ellenállók az meg olyan mint a lázadók...

júl. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!