Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy középkori csatában, mint...

Egy középkori csatában, mint például a Fattyak csatája (tudom, hogy az csak egy sorozat) honnan tudták, hogy ki az ellenség?

Figyelt kérdés
Egy csomószor Jön csak forgolodott és szúrt össze vissza. A való életben egy ilyen kaotikus csatában, honnan tudták, hogy aki épp eléjük tórpant az a sereg egy másik random tagja, vagy a másik fél?
2023. nov. 25. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy YouTube videóban azt hallottam egy fickótól, aki ilyesmit kutat, hogy régen, amikor két sereg egymásnak ment, nem úgy volt, mint a filmekben, hogy ész nélkül összeszaladtak.

A valóságban mindkét fél tartotta a sorait és nem keveredtek egymással, lényegében csak az első sorokban folyt küzdelem, leginkább lándzsákkal.


https://www.youtube.com/results?search_query=medieval+histor..

2023. nov. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egységes egyenruhák kialakulása előtt a népviselet segített eligazodni a harcosoknak a csatamezőn. Egy gall ember ruházata jelentősen különbözött egy rómaiétól, nem okozott nehézséget eldönteni, hogy kinek kit kell fejbe verni. A nagyon távoli kultúrák összeütközésekor az antropológiai különbségek miatt is egyértelmű volt, hogy ki az ellenség (tatárjárás).

A hasonló kultúrkörben élő ellenfelek katonái is alkalmaztak valamiféle jelzést, ami a pajzsra volt ráfestve, vagy a hétköznapi ruhájukat kiegészítették az uraság címerszíneit megjelenítő övvel, szalaggal, arcfestéket kentek magukra, a skótoknál pl. a kockás szövet mintázata is klánonként eltérő volt.

2023. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szóval Csák Máté idejében ha felvettem a földről egy ellenséges pajzsot, akkor simán megölhetett az egyik társam?


Érdekes felvetés, hogy nem volt kavarodás, de ezt egy lovas rohamnál már bukni látom. Persze lehet csak én vagyok tájékozatlan.

2023. nov. 25. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:
3! Kérdező ilyesmi manapság is van, hogy fegyver meg ruha alapján lőnek! Ha zsákmányolt cuccod van és lelőnek, így jártál. Ez benne van.
2023. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!