Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha előbb nézem meg egy film...

Ha előbb nézem meg egy film paródia változatát, akkor az eredeti film sokkal jobban fog egy rossz paródiának tűnni, amit nehéz komolyan venni?

Figyelt kérdés
Pl.: Horrorra akadva 1. vs Sikoly 1.
2023. nov. 1. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, de ha zavarnak a spoilerek, akkor elronthatják az eredeti filmet.

Plusz az utalások sem lesznek annyira viccesek.


Habár a Sikoly már önmagában a műfaj paródiája akar lenni, ami nem veszi komolyan magát és akkor érdemes megnézni, ha már láttál előtte pár klasszikus horrort, mert úgy jobb élményt nyújt. Ez igaz az eredeti Sikoly trilógiára.

A Sikoly 4 előtt pedig 2000-es és 10-es évek remake tengeréből érdemes mazsolázni, mielőtt megnézed, mert a remakeket figurázza ki.



Sajna az utolsó két Sikoly részre ez nem érvényes, mert azok pont ugyanolyan rosszak, mint a Halloween requel és többi requel szarok, mivel a készítők elfelejtették, hogy ki kéne forgatniuk a műfajt és nem megcsinálni ugyanazt. Bár lehet csak az a baj, hogy szarból nem lehet várat építeni és ha borzalmas egy magát komolyan vevő requel, akkor a Sikoly szatírája sem lehet sokkal jobb.


Bár a Horrorra akadva 5 is egy nagy rakás már.

2023. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem derül ki. Esetleg abból lehet probléma, ha a paródia nagyon igyekszik hű maradni az eredeti film cselekményéhez, akkor előre spoilerezi a film lényeges momentumait.
2023. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az Ürgolyhókat láttam évekkel korábban a Star Wars előtt, az Episode V-öt pedig évekkel a Jedi visszatér után. :)
2023. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 PMC Wagner ***** válasza:
100%
nekem például a horrorra akadva elspoilerezte "a falu" című thrillerben a lényeget és krvára elcseszte az egész élményt a dolog
2023. nov. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a Csontember című filmben nem tudtam komolyan venni Ed O'Neilt mint rendőrnyomozót, mert már túlságosan megszoktam Al Bundyként :)
2023. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!