Ha van 1 jó film minek kell csinálni neki 1 folytatást? Igen néhány film folyatatás remek de sok van ami borzalmas lett. Ha 1 film már jó minek kell csinálni még 1 részt ha a végeredmény béna?
Általában, ha az első rész nagy bevételt hoz a filmiparba, akkor csinálnak folytatást. Még olyankor is, amikor az első teljesen lezárja önmagát, ebből adódóan rossz lesz a második. Persze, ha szerencséjük van a készítőknek, akkor ugyanolyan nagy sikert arat, de az a ritkábbik eset. Ugyanilyen az is, mikor egy sorozatnak óriási sikere van, csinálnak belőle egy filmet, de az nem ér el akkora sikert.
Ugyanez tapasztalható a könyveknél is. Egy író ír egy könyvet. Hatalmas a sikere, ezért úgy dönt ír egy folytatást. Persze az már nem lesz ugyanolyan sőt, rosszabb lesz. Azért, mert az már leginkább erőltetve van, mert a pénzért teszi. Vagy a másik eset, mikor csak egyszerűen nem tudja überelni a saját alkotását, mert az egyszeri volt. Akkor mindent beleadott, de ezt nem tudná megismételni. Az a baj ezt nem lehet megmagyarázni pontosan, de ez a lényeg. Aztán a harmadik mikor nem a pénzért, csak jött egy ihlet a folytatásra ezért megírja. Akkor nagy valószínűséggel jó lesz, hasonlóan az elsőhöz. Így van ez a filmeknél is.
Money, money, money!!
Régi hollywoodi mondás, ha egy dollár haszon is lesz rajta, megcsinálom!
Ha 1 film kasszasiker lett, tetemes hasznot hozott, akkor arra már lehet alapozni, bízva az újabb nyereségben! Persze van úgy, hogy a folytatás végül kudarc, nem lett ugyanolyan jó, mint az első rész, de minden esetben, ez előre megjósolhatatlan!
Taxi
Az első két rész hatalmas sikert aratott, a 3. nem annyira, de összeségében mindhárom kasszasiker. Már eleve trilógiának szánták, de annyi embernek tetszett, és szóvá tették, így végül közkívánatra készült a 4. rész, ami az első kettő színvonalát nem éri el, de a harmadiknál mindenképp jobb lett! Az 5. résszel pedig Luc Besson igazából a szűkös anyagi helyzet miatt nyúlt vissza a relatíve sikerszériához!
Halálos iramban
Miután a “jó szokást megtartva” már a 7. rész is óriási kasszasiker lett, Vin Diesel és Neal H. Moritz ekkor döntötték el, hogy 10-12 részig meg sem állnak vele!
A függetlenség napja
20 év után készült el a 2. rész, megoszló sikerrel. Mit mondjak, az elsőt látva én is izgalmasabbra számítottam, nem csak egy “sivatagi robotharcra”! ARÁNYOSAN nem is lett rajta akkora haszon, mint az elsőn!
💵💵💵
Van egy kettő, ahol a folytatás eléri az első rész színvonalát vagy felül is múlja (pl. Terminátor, Keresztapa), de ez ritka, mint a fehér holló.
Azt se hagyjátok figyelmen kívül, hogy a filmeket ti már készen látjátok, de a készítők, producerek, stúdiók vázlatok, forgatókönyvek, storyboardok, meg a készítők eddigi eredményei és a hírnevük alapján hozzák meg a döntést, hogy érdemes egy folytatásba befektetni vagy nem.
Amíg el nem készül a film, addig senki nem tudja pontosan, hogy milyen lesz majd a tényleges végeredmény. Azt még kevésbé, hogy a közönség mit fog gondolni róla.
Ahhoz előbb le kell forgatni a filmet, hogy el lehessen dönteni róla, hogy vajon hogyan is sikerült.
De még az elkészült filmnek is szokott több próbavetítése lenni, ami után akár még változtatnak is rajta, ha szükségesnek érzik, hogy jobb legyen a fogadtatása.
Viszont ha már elkészült a film és kiderült, hogy vacak, akkor is ki kell belőle hozni a lehető legtöbbet, mert a pénzt már elköltötték az elkészítésére. Amit lehet, azt vissza kell belőle szerezni.
Van egy rakás film, ami vacak, mégis hatalmas kasszasiker. Egy rakás remek film alig hoz bevételt, vagy akár bukás is üzletileg. Ez önmagában is igaz a filmekre. A folytatásokra meg pláne.
Pont ezért szeretik annyira az üzleti döntéshozók a folytatásokat, remake-ket, rebootokat, spin-offokat. A korábbi filmek és a készítők korábbi eredményei valószínűsítik, hogy a korábbi sikerek nagyobb eséllyel folytathatók, megismételhetők, mint egy teljesen új történetbe fektetni, aminél teljesen bizonytalan, hogy vajon milyen lesz a fogadtatása, működik-e majd üzletileg.
Persze próbálnak a készítők mindent megtenni érte, hogy minél jobban sikerüljön mindegyik film. Ki akarna direkt vacak filmet csinálni? Sok esetben pont az a gond, hogy túl sok mindenben akarják jól teljesítőre megcsinálni, túloptimalizálják és pont ezért nem működik a közönségnél és üzletileg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!