Lehet hogy megnézem, lehet hogy nem.
Amúgy a "film kapcsán" nem készülök semmire. 🤪
#10
Csak Magyarországon érdekelne pár millió embert, Hollywood globálisan termel, hogy milliárdok nézzék meg a termékét.
12.
ROB ROY, RETTENTHETETLEN, ezekkel mi van? Skót történelmi filmek.
APOCALIPTO? 300 1-2? Ezek sem USA filmek, mégis működtek. Vagy a 7-10 évenkénti 3 TESTŐR filmek?
RAID? Olcsó ázsiai film, világsiker lett, pedig 90%-a egy épületben játszódik.
#13
Nem érted miről beszélek. A világon csak 15 millió magyarnak van fogalma arról, hogy mégis mi az az Egri csillagok. Ha Hollywood forgatna erről egy filmet, Magyarországon kívül senki nem nézné meg. A párizsi Francois, a frankfurti Jürgen, a sanghaji Li és a chicagói John nem ülne be egy olyan filmre, amiről fogalma sincs, hogy miről szól, meg hol játszódik. Azt se tudják, hogy hol van Magyarország, nemhogy Eger. És rossz példákat hozol. A Rettenthetetlenben egy világsztár volt a főszereplő, és a skót történelem az angolszász vidékeken nagyon ismerték, az USA-ban is. A három testőr regény verzióját csaknem a világ összes nyelvére lefordították, és milliárdok olvasták, a Raidnek meg jó, hogy jól ment, van neki egy 3 milliárdos piaci.
Mondok jobb példákat, amire gondolok:
1944 – Egy észt háborús film, egy észt Waffen SS osztagot, valamint a szovjetek oldalán harcoló észtek történetét meséli el. Briliáns háborús film látványban, dramaturgban, színészi játékban, forgatókönyben bőven felveszi a versenyt az amerikai filmekkel, de a Baltikumon kívül alig ismerik, mert az se tudja a világ nagyrésze, hogy mi az az Észtország.
Tűzzel-vassal – Ez gyakorlatilag a "lengyel Egri csillagok", egy nagyon ütős kosztümös dráma, az egyik legjobb lengyel film, de globálisan az se ütött akkorát, mert nem fog egy nyugatit és egy ázsiait érdekelni, hogy mi volt Lengyelországban az 1600-as években.
Varsó 44 – a varsói felkelésről szól, Lengyelországban kasszasiker, illetve a környező országokba el-eljutott, de nem lett globális siker ugyanezen okokból, amit már korábban leírtam.
És még lehetne írni más filmeket. A német és francia filmek többsége se tud globálisan labdába rúgni az amerikai meg brit filmekkel, nemhogy a kisországok filmjei. Nem Hollywoodra vagy a Moszfilmre kell várni, saját magunknak kellene megalkotni a nagy történelmi eseményeinkről szóló filmeket.
1. Attól, hogy hazai téma, még felkarolhatná egy HBO, NETFLIX, vagy stúdió, beletéve USA sztár szereplőket.
GODZILLA is egy fekete-fehér japán gagyiként kezdte, ma meg fut amerikai nagyfilmekként.
ANIME? Gyerekek japán képregénye, ma meg? Volt év, mikor a HENTAI volt a legkeresettebb szexkategória a PORNHUB oldalon.
WONDER WOMAN? Láttad a filmet, mármint a fickóról, aki kitalálta? Ma meg az egyik, ha nem a legjobb női képregény karakter lett. (Meg a legtöbb képregényfigura is ismeretlen az USA-n kívül. Mégis mennek.)
Arra, hogy biztosan szépen megcsinálták, de az eredeti 1927es verziónak a közelébe sem érhet.
Az eredeti 330 perces, és a kor - és egyben a filmművészet - egyik legjelentősebb alkotása volt.
Olyan újítások voltak benne, amiket legközelebb 1950ben alkalmaztak filmen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!