Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A rosszul vagyok magamtól...

A rosszul vagyok magamtól című 2022-és film nem káros és primitív ahhoz képest hogy Skandináv? Nem olyan mintha nem venné komolyan a mentális betegségeket?

Figyelt kérdés
Úgy értem egy mentálisan súlyosan beteg személy a főszereplő de a film egy vígjáték ami önmagában nem is lenne gond viszont ez az egész ahogy ábrázolva van furcsa. Egyrészt csak számomra tűnt nagyon Amerikaiasnak? Úgy értem már a Tetovált lányra is mondták hogy nagyon amerikanizált (az eredeti Skandináv verzióra) de ez még az Amerikai reamaek-nél is “amerikaibbnak” tűnik. Szinte minden szereplőt még a mellék szereplőket is elég negatívan ábrázolja de a végén konkrétan a barátja elfordul a főszereplőtől meg elmebetegnek nevezi. Ami egyébként igaz de azzal nem javítasz az állapotán ha ezt sértésként közlöd vele. Ráadásul itt egy súlyosan önveszélyes mentális beteg szereplőről van szó, egy ilyen reakció arra amikor a főszereplő bevallja hogy szándékosan betegítette meg magát súlyosan a figyelemért még itt Magyarországon is túlzás lenne nem még valahol Norvégiában. Skandináviában elméletileg komolyabban veszik a mentális betegségeket és nem hiszem hogy ilyen mértékben károsan viselkedni egy önveszélyes személlyel ott normális lenne. Bár ez már itt sem. Furcsa hogy néhol kritikákban még elítélően írtak a karakterről akinek szószerint semmilyen más személyiség jegye nincs csak hogy mentális beteg. Szinte az egész filmben mindent a mentális betegségéből fakadóan tesz. Mégis a film sokakban azt az érzést keltheti mintha bármilyen mértékben is hibás lehetne ebben a főszereplő ami egy ilyen súlyosan mentálisan sérült embernél már nem csak káros hozzáállás de egyértelműen nem igaz. Mintha ez a film nem venné elég komolyan a mentális betegségeket. A fő probléma nem az hogy vígjáték hanem az hogy szinte felelősnek ábrázolják a súlyosan mentálisan beteg személyt az állapotában. Na most hogy egy ilyen film Norvégiából kerüljön ki azért elég furcsa.

2023. jún. 17. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem láttam a filmet, de a leírásod alapján valószínűleg egyetértenék veled.
2023. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!