Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki elmagyarázná jól...

Valaki elmagyarázná jól érthetően, hogy miről szól az Inland Empire?

Figyelt kérdés

Most néztem meg, és a 3 óra végére agyf@szt kaptam, még mindig fáj a fejem.

Sehogy sincs értelme, mintha 70 filmből kivágtak volna 1-1 jelenetet és összerakták volna random, pár ismétlődik. Tele zavaró képsorokkal, folyamatos feszültségkeltés, aminek nincs megoldása (nem csoda, hogy fáj a fejem).

Kicsit ilyen 'sok hűhó semmiért' érzésem van, mert a felvételek jellege meg ez a darabolt jelleg kb mesterien húzták az idegeim, és ez oké is lenne, ha látnam értelmét, mert van valami kép ami a végén összeállhat. Csak itt nem állt össze semmi (nem tudom, hogy lenne e minek) így hogy ennek mi szerepe volt, vagy mi értelme volt, nem tudom felfogni.

Szóval, ha valaki lesz szíves, vázolja már a sztorit, vagy hogy mi volt ez (hogy tudjak éjszaka aludni 😂)


2023. máj. 14. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lynch szürreális filmeket szokott készíteni, ne hagyományos módon közelíts hozzá. Amennyire emlékszem, a cselekmény magja az, hogy Laura Dern, mint színésznő szerepei folynak össze különböző tudati, térbeni, időbeni síkokon.
2023. máj. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lynch pályaösszegző filmje ez ami tényleg mélyvíz még a magamfajta lynchológusoknak is.

Lynch a forgatásokon meditáció útján a tudatalattijából halászva álmodta meg,hogy merre menjen a történet és bár a lynchi szimbólumok itt is tettenérhetők,hiányzik a többi filmjére jellemző titok/rejtély ami összehúzná a jeleneteket egy folyamatos történetté.Minden jelenet tele van utalással,szimbólumokkal érzelmi provokációkkal,lehetetlen összefoglalni egy szinopszisban.

Pedig Lynch néha nagyon nyilvánvaló(lásd az axxxon feliratot a falon-action! kezdődik a felvétel/film) de addigra már szédülünk rendesen.

2023. máj. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fú nekem ez az axxxon felirat se esett le. 😅

Mondjuk én eddig Lynch-filmekben szűz voltam, ez az első.


"Lynch a forgatásokon meditáció útján a tudatalattijából halászva álmodta meg,hogy merre menjen a történet"


Na érdekes, mert pont volt egy olyan benyomásom, mintha az egészet valakinek a trip-jeiből ollózták volna össze. Vagy álmaiból.

De ja, kell kapaszkodni rendesen közben.

Köszi a válaszokat!

2023. máj. 15. 17:33
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Én egyetlen magyarázatot tartok lehetségesnek mégpedig azt, hogy megzakkant az öreg és senki nem mert neki szólni.:D A filmkritikusok többsége pedig szégyellte bevallani, hogy egy kukkot sem értettek az egészből és inkább kikiáltották egy magasröptű de elvonatkoztatott alkotásnak. Ő maga sem tud választ adni a kérdésedre, mások is kérdezték már tőle de elódázta a válaszadást.
2023. máj. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!