Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A másik Boleyn lány c, filmben...

A másik Boleyn lány c, filmben a végén a király megbocsájtott Annának abban a levélben amit kapott Mária?

Figyelt kérdés

Csak Mária nemszólt?


Nemértem a végét a filmnek!



2022. márc. 21. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. A levélben a király Máriának bocsátott meg a "felségsértésért", amiért azt merészelte kérni hogy kegyelmezzen meg a nővérének (aki a király boldogságának útjában állt ekkor már). Mivel Mária mindig is szerette a királyt és kedves volt hozzá, emiatt a király nem bántotta Máriát (élve elegendte), de megtiltotta hogy újra az udvarba lépjen (amit ha nem tart be, újra el sem hagyhatott volna élve). Mária meg le is lépett, persze Erzsébettel. Az egyetlen olyan utóddal, akire VIII.Henrik mindig is vágyott, és akit (a Sors fintoraként) pont Anna adott neki.
2022. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló, a válaszod első részével egyetértek, de a végét nem értem.

Miért Erzsébet volt az egyetlen olyan utód akire Henrik vágyott ?

Hiszen éppen az volt a baj, hogy lány, ez miatt nem is érdekelte.

VIII. Henriknek egyetlen olyan törvényes utóda volt akire vágyott, vagyis az egyetlen törvényes fia Jane Seymourtól, a későbbi VI. Eduárd.

2022. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
2) Henrik méltó utódra vágyott, aki Anglia nagyságát elhozza. Hát Erzsébet megteremtette ezt, bevezette az aranykorba Angliát. Így értettem. Átvitt értelemben, nem szó szerint. Az már Henrik egyéni szocproblémája volt (ahogy a korszaké is) hogy nem látott túl a nem-en (a nem-et értsd: nő/férfi).
2022. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Én azoknak nem tudok megbocsátani, akik j-t tesznek a bocsát szóba...
2022. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hogy mi?
2022. ápr. 27. 13:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!