Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy tetszik a Taxisofőr c. film?

Hogy tetszik a Taxisofőr c. film?

Figyelt kérdés

Nekem abszolút nem. Egyszerűen nem jön át, amit mondani, vagy üzenni akar, nagyon nem tetszenek benne a hosszú, sokszor és sokáig néma, semmitmondó beszélgetések sem. Értem én, hogy ez úgymond a művészfilmek sajátja, de olyan, mintha ez a film azokat parodizálná.


De maga az alapszituáció, Travis jelleme, személyisége ötletes, elgondolkodtató, átélhető, az tetszett. De nem nézném meg újra ezért a teljes filmet.



2021. szept. 29. 23:07
A kérdező szavazást indított:
nekem tetszett, nem hiába tartják az egyik legjobb filmnek
egyet tudok érteni azzal, amit írsz
26 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Ez is olyan, mint a keresztapa. Egy másik korban készültek amik akkoriban művészfilmnek számítottak, bár egy kicsit még mai is.


A taxisofőrt nem láttam, de a keresztapát igen és az kifejezetten tetszett, pedig nem szoktam olyan filmeket nézni amik a 90-es évek előtt készültek.


22F

2021. szept. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Változnak az idők és ezáltal az emberek ingerküszöbe. Akkoriban ez komoly film volt, mai szemmel nézve meg lehet hogy már nem annyira jó.

Ott van a Csillagok háborúja, az 1977-ben mesterműnek, érföldkőnek, történelemnek számított, leesett az emberek álla tőle és egy műfajt teremtett sokmilliós rajongótáborral a mai napig. Ha azt a filmet ma adnák ki, jó eséllyel mindenki körbe röhögné hogy mi ez a ZS kategóriát bohóckodás.

2021. szept. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Igazából ez nem művészfilm, a 70-es években egyszerűen ilyen volt az amerika filmkészítés. Ha megnézel pár ismertebb alkotást (pl. A keselyű három napja, Az elnök emberei), ezeket szintén végigdumálják hasonló párbeszédekkel. Más idők voltak, más ingerekre vágytak a nézők.
2021. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Nekem semmi bajom nem volt azzal, hogy unalmas. Inkább az zavart, hogy a filmből semmi nem jött átt. Semmivel nem maradtam a film után, a főszereplő egy idegesítő autista, 70-es iq-val. A jelenetek felét nem értettem. Talán az a gond, hogy nem tudok elmerülni egy autista elméjében és nem tudok azonosulni vele.
2022. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NTBS ***** válasza:
Nem tudom, mert nem ismerem.
2022. szept. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
De ez is művészfilm, vagy ha nem, akkor "midcult". A főszereplő pedig nem autista, hanem háború utáni PTSD-ben szenved. A történet is egyszerű, mert részben emiatt, részben a háború értelmetlensége miatt kattan be.
2023. febr. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!