Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Titanic témában jártasak!...

Valaki : kérdése:

Titanic témában jártasak! Lehet hogy jó az észrevételem?

Figyelt kérdés

Szóval van az a rész, mikor süllyed a hajó és egy hölgy azt mondja várják meg a csónakkal, vissza kell mennie a kabinjába. De a tiszt gyors belerakja a csónakba.

Nemrég hallottam egy Chaterine Wallis nevű hölgyről, aki már beszállt volna a csónakba, mikor azt mondta, vissza kell mennie a papírokért a kabinjába és végül nem szállt be.

Lehet,hogy ez rá utal? Egy túlélő mondta el ezt a hölgy rokonainak, szerintem tudhatták a film készítői, hogy ez a nő sajnos így halt meg. Hallott már erről valaki?



2021. márc. 13. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Szeretem nagyon a Titanic-ot.Na persze nekem nem a kedvencem a 97-es,na mindegy,lényeg hogy erről én még nem hallottam/nem is olvastam róla.De nekem pl. az volt a legszomorúbb a James Cameron féle változatba,amikor a két idős ember egymás mellett fekve és átkarolva egymást várják a vizet és a halált,annál a résznél kicsordult a könnyem.Vagy még ennél is sokkal szomorúbb,amikor az Édesanya mesél a kisfiának és a kislányának,ezután már el is sírtam magamat,pedig fiú vagyok.
2021. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Simán lehet hogy róla mintázták a karaktert. Ahogy az 1-es ír az idős párról, például azok is elméletileg valódi pár volt, és valóban így haltak meg a hajó süllyedésekor.
2021. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam róluk. A férfi kijelentette, hogy ő úriember, nem száll csónakba, ameddig itt van gyerek és nő, pedig mehetett volna idős kora miatt. A felesége nem akart nélküle elmenni és mindketten maradtak. Sokat olvasok róla, nem is a filmért vagyok oda, inkább maga az esemény érdekel.

Erről a hölgyről egy dokumentumfilmben hallottam, a kétezres évek elején az ő unokája (aki biztos meghalt azóta, öreg volt már) arra gondolt, a nagymamája sírja meglehet, névtelenül a temetőben, ahova a megtalált halottakat temették. Elindított egy projektet, hogy az ő véréből azonosítsák a nagymamáját. Mondjuk ez nem sikerült, de elmesélte, hogy mikor a nagymamája meghalt a Titanicon, az édesanyja (szóval ennek a Chaterine-nek a lánya) levelezett túlélőkkel, és az egyik megírta neki, hogy azért halt meg, mert "vissza kellett mennie a kabinba a papírjaiért". Viszont a filmbeli hölggyel ellentétben őt nem tartóztatták fel, elment a csónaktól és nem látta többet senki.

Azért gondoltam, ő lehet az alapja, mert mégis melyik forgatókönyvírónak jutott volna eszébe, hogy legyen már egy karakter, aki simán eldobná a megmenekülése esélyét mert valamit a kabinban hagyott... Ez csak igaz lehet.

2021. márc. 13. 19:47
 4/6 A kérdező kommentje:

Ó és jut eszembe, kedves első!

A mesélős hölgy alapját több utas is adhatta, mert nagyon sok nő utazott a gyerekeivel Amerikába a Titanic-kal. Általában az édesapákhoz mentek, akik előre mentek, megszedték magukat és hozták magukhoz ki a családot. Ezek a nők sokszor 4-5 gyerekkel utaztak. Sokuknak dönteni kellett, hogy megy-e a gyerekei nélkül a csónakba. Például egy Rose nevű hölgy a 13 és 16 éves fiával utazott és a fiait "férfiként" nem engedték csónakba, az anyjuk pedig nem hagyta ott őket. Egy másik nő három kisebb gyerekével nem szállt csónakba, még a külön elszállásolt idősebb fiait meg nem találta, de akkor már késő volt. Iszonyú nehéz helyzetbe kerültek ott anyák, szerintem az a mesélős jelenet mindegyikőjüknek állít emléket.

2021. márc. 13. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen könnyen meglehet, hogy azt a hölgyet egy egykor élőszemélyről mintázta James Cameron. És mivel te láttál egy ilyen dokumentumfilmet, ezért ez nagyon is valószínű.
2021. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=Orrrna-Wig8

Belinkelem a dokufilmet, ha valakit érdekel. Itt említik ezt a Chatelie Wallist :)) Döntse el mindenki, hogy vajon ő lehet-e a mintaadó

Ha igen, plusz pont James Cameronnak, annyira jó, hogy ennyi embernek emléket állít, meg is érdemlik kivétel nélkül az áldozatok.

2021. márc. 31. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!