Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szoktatok filmeket vásárolni,...

Szoktatok filmeket vásárolni, ha igen, akkor milyen formában?

Figyelt kérdés
Most kifejezetten filmek vásárlására gondolok, tehát a mozi, streaming és a TV most nem jöhet szóba, ahogy az online kölcsönzés sem.

2020. nov. 10. 11:32
A kérdező szavazást indított:
Egyáltalán nem szoktam filmeket vásárolni.
Blu-ray lemezeket szoktam venni.
DVD lemezeket szoktam venni.
DVD és Blu-ray lemezeket egyaránt szoktam vásárolni.
Digitális formában szoktam filmeket vásárolni.
Fizikai (DVD, Blu-ray stb.) és digitális formában is szoktam filmeket venni.
Más formátumban szoktam filmeket venni (pl. VHS, LaserDisc)
26 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Manapság szerintem csak mazochisták vásárolnak filmeket :D Vagy akik nagyon nem tudják hova tenni a pénzüket. Ha ilyen lennék, akkor lehet én is vásárolnék, mert jól néznének ki kipakolva a kedvenc filmjeimnek a dobozai.


De már ha csak azt nézem: digitálisan minden is hozzáférhető (fizetős/ingyenes lényegtelen), és elég hozzá egy TV és HDD, vagy csak egy számítógép/laptop, hogy le tudd játszani. Míg egy bármilyen megvásárolt lemezhez kell legalább 1 kompatibilis lejátszó, aminek az ára, népszerűségét tekintve, még mindig az egekben van. Főleg egy blu-ray lejátszó.

2020. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, a fizikai hordozókat nem szeretem tárolni, rendes online módon (tehát nem streamelve, hanem lokálisan letöltve) meg nem is tudom, hogy lehetséges-e venni valahol.
2020. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Tavaly novemberben kezdtem Blu-ray lemezeket gyűjteni, ráadásul angol kiadásokat (ami még drágább), és nem tartom magam mazochistának, sőt egyetemistaként azt sem mondanám, hogy sok felesleges pénzem van. :D


Ez is egy hobbi. Hosszabb távon egy régió független Blu-ray lejátszót is szeretnék beszerezni, hogy amerikai kiadásokat is le tudjak játszani, és egy projektor/vászon is tervben van. :)


Nyilván ott a streaming is, de az egyes szolgáltatások kínálata (különösen a hazai) nem feltétlenül elégíti ki mindenki igényeit, ráadásul változnak is, így jobb a kedvencekkel biztosra menni. (Most az illegális letöltést ne említsük alternatívaként.)


#2 Elméletileg az iTunes, a YouTube, a Google Play és az Amazon Prime is rendelkezik ilyen funkcióval, mármint film vásárlási lehetőség, viszont nem hiszem, hogy ezek esetében opció lenne a lokális letöltés.


Viszont köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek.

2020. nov. 10. 14:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vásárolni én sem szoktam. Anno vhs-t kölcsönöztünk, illetve moziba járok mondhatni rendszeresen, de ugye egyik sem végleges vétel.
2020. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem, a fizikai adathordozók amúgy is kihalásra vannak ítélve.
2020. nov. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 Ez nem teljesen igaz, sok filmrajongó van, akik a mai napig elkötelezettek a fizikai formátum mellett vagy legalább van rá igényük a streaming mellet. Rengeteg film van, amihez fizikai formátumban a legkönnyebb hozzáférni.


Az viszont igaz, hogy egyre inkább a streaming kerül majd előtérbe, a fizikai formátum pedig egy szűkebb réteget fog csak kiszolgálni.

2020. nov. 10. 23:50
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

DVD-ket szoktam venni. Manapság már szinte filléres dolog és sokféle meghajtóval kompatibilis, ráadásul csak 1× kell fizetni érte, onnantól örökre az enyém, nem kell törléstől vagy letiltástól tartani, nem úgy mint például neten vagy felhőtárhelyben! Illetve eredeti tokban a polcon gyors rálátás is van a filmre, nem úgy mint letöltve, ahol csak a címét lehet olvasni és semmi ismertető!

Lehet hogy a későbbiekben esetleg vennék egy külső merevlemezt, de amíg csak lehetőség van DVD vásárlásra és lejátszásra, addig elsődleges film beszerzési forma marad nálam!

2020. nov. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
#7: na de mégiscsak jobb 4k tv-n 2160p tartalmat nézni torrentről letöltve, mint megvenni egy 900 Ft-os DVD-t, és bedobni a nagy tv-re full pixelesen, nem? :D
2020. nov. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
#7-es vagyok. Nincs 4K tv-m, és nincs is rá szükségem! :D Nincs semmilyen játékkonzolom, ami szükségessé tenné, viszont sokat szoktam simán tv-t nézni, és mivel a HD-csatornák is "csak" 1080p-ben mennek, ezért a Full HD tv is elég nekem, és az van! Sógoromnak van 4K tv-je, illetve egyszer áthozta a PS4-et, és 1080p-ben is gyönyörű volt a játékok képe!
2020. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és az meg ugye nem annyira jelentősen nagyobb felbontás, hogy zavaróan pixeles legyen a DVD képe!
2020. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!