Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Létezik magyar horrorfilm?

Létezik magyar horrorfilm?

Figyelt kérdés
Itt teljesen magyar gyártású horrorfilmre (vagy filmekre) gondolok, nem olyanokra mint például az Underworld. Még sosem hallottam ilyenről, de szerintem nincs is ilyen.

2020. okt. 21. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A martfűi rém például az lenne, illetve horror-thriller-krimi.

Meg most jön ki a Post Mortem, ami előzetes alapján elég jónak ígérkezik.

Ilyen klasszikus véres darabolós horrorról nem tudok, de persze lehet, hogy van.

2020. okt. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A Taxidermiát horrornak sorolják, de az is ilyen művészhorror.
2020. okt. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az 1977-es Defekt c. filmet mondják az első magyar horrorfilmnek, és azóta sem igazán született klasszikus értelemben vett horror, sőt egyesek szerint az is inkább thriller. Ezen felül nekem is a Taxidermia jutott még az eszembe, mint body horror, illetve jövőre érkezik a Post Mortem.


Viszont nincs nagy választék a műfajban, mint pl. sci-fi terén sem igazán tudunk mit felmutatni, pedig a vasfüggöny mögött készültek olyan művek, mint a On the Silver Globe és az Ikarie XB-1.

2020. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!