Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért tartják a szerbeket...

Miért tartják a szerbeket durva népnek? (Szerb film)

Figyelt kérdés

Sok ember simán kinézné a szerbekből, hogy olyan dolgokat csináljanak mint a filmben. És olyan emberektől hallottam ezt, akik jól ismerik a népet, vagy a Vajdaságban élnek, mert állítólag látszik rajtuk, hogy elvetemült nép.


De ez miből látszik rajtuk? Miért gondolják, hogy a valóságban is lehetnek a szerbek olyan durvák mint a filmben? Milyen a viselkedésük, amiből errelehet következtetni?


2020. szept. 23. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Mindig is ilyenek voltak kutyafejű szerbek.

Mátyás király történetébe olvastam hogy a szerbeknél volt tárgyalni és jellentették a királynak hogy a török betört délen erre a király indult de szólt a szerbeknek ha csinálják a feszkót még ő háborúzik vissza jön és kiírtja őket .

2020. szept. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
96%
Nyilván nem születik minden szerb plusz agressziót termelő hormonokkal a szervezetében, de a délszláv háború alatt elég rossz hírnevet szereztek maguknak. Ha fiatal vagy akkor ha Jugoszlávia végnapjairól és Szlobodán Milosevicsről nem is hallottál, azért a "remove kebab" mémek egy elég furcsa lelkivilágot festenek a szerb nemzetről. Katonai uniformisba öltözött emberek dalolnak 3+2 mulatós ritmusokra - csak épp nem arról, hogy felhatják a csipkés kombinét, hanem hogy majd jól vérbe fojtják a kutya bosnyákokat meg ellenállnak a végsőkig - szóval finoman fogalmazva elég erős partizánkultúrájuk van.
2020. szept. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert tettek is hasonlókat nem is olyan régen. Ha mond valamit a koszovói háború.
2020. szept. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan nem ismerem a szerbeket, nem tudom, hogy mi folyik ott, de mindössze néhány éve a tévében volt egy eset, amiből erre lehet következtetni:

A vajdasági magyarok törvényileg is szigorú elnyomásban élnek. Ha egy szerb bántalmaz egy vajdasági magyart, megússza egy "ejnyebejnyével", fordított esetben viszont súlyos megtorlás jár érte!

- mondom, nem tuti, hogy tényleg így van, de anno abból a riportműsorból szinte azonnal erre lehetett következtetni! :/

2020. szept. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én itt élek szerbiában és tééleg nem nekünk kedveznek a törvények hallotam egy srácrol aki unalom bol ugy meg vert egy magyar szabatkán,hogy majdnem a korházban sem tudták meg menteni Csávo meg csak párhonapot kapott.Nem sokkal késöbb a magyarok megvertek egy szerbet nem tudom miért csak megtorlás gyanánt és a szerbek kb 30 an helovinkor bézbol ütökel vonultak az utcán ha valaki kérdezte miért van nálatok bézbol ütö aztmondták csak jelmez és minden magyart rommá vertek aki az utukba került
2021. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerbiából jelentkezem! Így van, ahogy fent elmondták, jogaink csak papíron vannak, a valóságban azt tesznek velünk amit akarnak.


Persze mindig van kivétel, ahogy minden népen belül, de a túlnyomó többségük frusztrált, mi sem tudjuk miért.

Valószínűleg sok köze van a neveléshez, a generációkon átívelő szorongáshoz, néplélekhez, ahogy a magyaroknál az elnyomatás és félelem, a németeknél a szorgalom és komolyság, a szerbeknél a primitivizmus és agresszió figyelhető meg.


Mi itt élők már a tekintetből és a járásukből meg tudjuk különböztetni a magyart és a szerbet. A szerbek mindig hangosak, úgy járnak-kelnek mintha az övék lenne a világ, nincs türelmük és tiszteletük sem másokkkal sem a környezetükkel szemben.


Különösen az ide menekült szerbekről mondható el mindez, akinek a felmenői is vajdaságiak, azok megtanultak együtt élni velünk, toleránsabbak. A nagyvárosokban pl sokkal nyitottabban, "Európaiabbak" a szerbek is.


Nézd csak meg hogyan, és kik vezetik az országot, hogyan vigyáznak a városaikra, miképp állnak hozzá a világ dolgaihoz. Teljesen inkompetens és debilis az egész vezetés, és ez jelképezi az ország javát.


Az nálunk, magyar falvakban-városokban alap dolog, hogyha valamit felújítanak, új padokat raknak vagy fát ültetnek, a szerbek egy héten belül mindent lezúznak (csak úgy poénból, erőfitogtatásból)


Laktam már szerb, és magyar lakta területeken is, és a magyar helységek fényévekkel jobban meg vannak vigyázva, fejlettebbek, szebbek.

Nézd csak meg Belgrádot. Mintha egy atomháború sújtotta volna.


A férjem munkatársai többnyire magyarok, amikor 1-2 szerb munkatárs becsúszott, rögtön kitűntek. Mindig velük volt a gond. Lusták, megbízhatatlanok, SEMMILYEN idegen nyelvet nem hajlandóak megtanulni.


Három iskolában fordultam meg anno, mindhárom esetben a szerb osztály tartotta sakkban a többit. Mindig a "szerb gyerek" verekedett, alap szokásuk hogy köpködnek az utcán, és persze a magyarokra.


A szórakozó helyeken mindenki a szerb (férfi) csoportokat kerüli, mivel a legfőbb szórakozásuk az hogy belekötnek másokba, a legjobb ha van a közelben egy pár magyar.


Ismerek egy magyar eladónőt, aki szerbhez ment férjhez, aki üti-vágja, és a fiát is erre bíztatja.


Még egy szép anekdota, hogy nálunk közismert dolog, hogy a szerb nők megvesznek a magyar fiúkért, mert azok NEM VERIK őket. A legminimálisabb kedvességgel, törődéssel le lehet őket kenyerezni, mert a szerbektől nem ezt szokták meg.

Az hittem ez túlzás, és kitalálták, de több személy is visszaigazolta.


Mégegyszer hozzátenném, tisztában vagyok vele hogy nem minden szerb ilyen, de nem véletlenül alakulnak ki a sztereotípiák. Ismerek egy rakás rendes szerb családot, akikkel semmi gond nincs.

De ha elém raknak 4 poharat, és azt mondják ebből 1 méreg, és 3 víz, inkább nem kortyolok bele egyikbe sem.

2022. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!