Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potter filmekből...

A Harry Potter filmekből miért maradt ki az összes hányós jelenet?

Figyelt kérdés

A könyvekben van egy csomó:

A Titkok kamrájában mikor kijutnak a Tiltott Rengetegből, Ron a könyv szerint összehányja Hagrid tökágyásait. A filmben ez nincs benne.

A Főnix Rendje elején mikor a dementor rajtuk üt, utána mikor Harry hazasegíti Dudleyt, az lehányja a lábtörlőt. Filmben nincs ilyen.

Meg a 7. részben is van valami mikor Ron a minisztériumi pasas bőrébe bújik ott is valami hányó drazsét vagy mit kap ha jól rémlik.

Meg lehet hogy több is volt még.

Egyedül a csigás rész van benne a Titkok kamrájában.

Ezeket a részeket miért hagyták ki? Nyilván nem annyira fontos csak fura hogy ezeket mind elkerülték mikor a könyvben benne vannak.



2020. júl. 4. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A Főnix Rendje elején mikor a dementor rajtuk üt, utána mikor Harry hazasegíti Dudleyt, az lehányja a lábtörlőt. Filmben nincs ilyen."


Lehet, hogy konkrétan nincs ez a jelenet, de ott a vödör Dudley kezében, emlékezetem szerint, ami épp erre utal.


Általában a filmes hányások eléggé megterhelőek a színészeknek, hacsak nem épp CGI (bár nem tudom, épp létezik-e CGI hányás). Az is lehet, hogy épp a színészek nem vállalták azt a jelenetet, vagy a rendező nem tartotta fontosnak. Ezer és egy oka lehet, hogy miért maradt ki.


Bizonyára van más is, ami a könyvben szerepel, ám a filmben nem. (Mert nem vitte előre a történetet, nem tartották megvalósíthatónak, vagy épp túl költséges lett volna kivitelezni. stb.)

2020. júl. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sok érdekes és fontos jelenetet kihagytak a filmekből,a hányós jelenetek már semmiségek ezekhez képest.
2020. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, miért pont ezek fontosak. Nagyon sok minden, fontosabb is ki van hagyva.
2020. júl. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te perverz vagy?
2020. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, szerinted ez a legfontosabb, ami kimaradt!? Komplett sztoriszálak maradtak ki, az egész MAJOM, és minden vicces jelenet, amit a Harry Potter igazán szerethető.


A filmben (főleg a harmadiktól felfelé) csak és kizárólag a fő cselekményszál van meg, és az egész a látványelemekre, vizuális- meg hanghatásokra épül. A hangulat, amitől a Harry Potter tényleg Harry Potter, az csak az első két filmben fedezhető fel nyomokban.


Neked meg a hányás hiányzik? Nem semmi...

2020. júl. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!