Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen tipikus filmes kliséket...

Milyen tipikus filmes kliséket ismertek?

Figyelt kérdés
Műfajtól függetlenül.
2020. máj. 7. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A slasherben a főgonosz a megölése után még egyszer visszatámad.


Amelyik katona a jövőjéről beszél, vagy a barátnője képét nézegeti, az tutira megmurdel hamarosan.


Az informátor, szemtanú stb... tutira még azelőtt meghal, hogy beszélni tudna...


A főgonosz mindig elköpi a tervet, ahelyett, hogy simán lelőné a főszereplőt.


A horrorfilmekben, ha valaki menekül, tutira, hogy elesik!


A híres L alakú lepedő. A férfi mindig derékig, a nő nyakig van betakarva.


Nagyon sokáig volt klisé, hogy ha vezetett valaki és szemből vette a kamera, az rángatta a volánt. Ez régi filmes szokás miatt alakult igy.


Ugye a 360p-s térfigyelő kamerákból is tudnak 4K éles képet nagyítani, ez is nagy klisé.


A kórházban, ha magadhoz térsz több hét-hónap-év kóma után, fél óra múlva már akciózol.


Defibrillátorral újra tudják indítani a szívet (ez nem is erre való valójában, sőt pont, hogy szívmegállást okozhat)


Bármikor bekapcsolják a tv-t a hírek megy és pont az adott bűnügyről, vagy akcióról van benne szó.


Haldokláskor még simán tudsz üzenni a rokonságnak, befejezed a mondatot és akkor krepálsz be.

2020. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

'A slasherben a főgonosz a megölése után még egyszer visszatámad.'


Tipikus példája Fred Krueger vagy Jason Vorhees kábé 10 film erejéig de nagy eséllyel Michael Myers is legalább fél tucatszor visszatért egy kis vérengzés kedvéért. Az oka szerintem egyszerű: több bőrt lehet így lenyúzni.


'A horrorfilmekben, ha valaki menekül, tutira, hogy elesik!'


Én is láttam eleget... Ha futás van, nincs a világegyetemnek az a tükörsima felülete, amin ne taknyolna el valaki.


Ami még feltűnt, ha főhősünk szuperhumán -vagyis képességekkel rendelkezik (tök mindegy, mivel)- valamely kormányzati szerv biztos megkörnyékezi, álljon már be ügynöknek. Semmi olyan, hogy szabadúszó vagyok vagy nem izgat a dolog :)

2020. máj. 7. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindig bajszos a gyilkos.


A francia filmekben a német a gonosz, a német filmekben a frania.

2020. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha értesz angolul, akkor itt minden létező össze van szedve filmes és könyves egyaránt

https://www.youtube.com/channel/UC3ogrx6d9oohf6D42G44j1A/vid..

Terrible writing advice


Amúgy új klisé:

mindig kell bele a twitteren népszerű, de megbotránkoztató téma, pl. szexuális zaklatás (csak is olyan, amiben férfi zaklat nőt).

Ezt azt hiszem szintén egy youtuber, Chris Stuckmann mesélte, mert ő próbálkozik forgatókönyvírással és azt mondták neki, hogy próbáljon beleírni valami ilyesmit, hogy "eladható" legyen az írása.

2020. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

'mindig kell bele a twitteren népszerű, de megbotránkoztató téma, pl. szexuális zaklatás (csak is olyan, amiben férfi zaklat nőt).'


Ez sajnos most felkapott téma, más dolog, hogyan tudja bizonyítani. Am nő nem zaklathat férfit?

2020. máj. 7. 16:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem zaklathat! Ez volt nem egy film fő témája a 80-as évek végén és a kilencvenes elején - legjobb példája a Zaklatás című film. De ott a Végzetes vonzerő is, vagy a Szerencsétlen baleset. Szóval sokan elfelejtik, hogy jó ideig a nők zaklatták a férfiakat, főleg ebben az időszakban, amiről írtam! Aztán mára már nem divat.
2020. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Romantikus vígjátékokban: a végén a repülőteres jelenet - amikor egyikük külföldre utazik valamilyen okból, de a másik rájön, hogy mégis szereti, és utána rohan, hogy megállítsa. Aztán azt hiszi, hogy elkésett, de aztán persze kiderül, hogy mégsem. Ennek a jelenetnek már rengeteg féle változatát láttam.

Zenés öltözködős jelenetek. Amikor megy valami zene, és a szereplők fura ruhákat próbálnak fel, hogy aztán a zene végére megtalálják az igazit.


Kalandfilmekben: Minden folyón van egy vízesés. Ha valaki egy folyón sodródik, biztosan talál egyet.

A függőhidak mindig leszakadnak. És a gonoszok mindig lezuhannak, vagy a túloldalon ragadnak.

2020. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!