A filmekben sokszor telefonbeszélgetés végén miért nem köszönnek el egymástól a karakterek?
A filmekben nem az életszerűség a lényeg. Már amikor. Van persze olyan is amikor ez szempont, de a legtöbbször nem.
Egy filmes telefonbeszélgetés célja általában, hogy a szereplő megtudjon valami információt egy olyan személytől, akivel épp nem megoldható a személyes találka. Onnantól viszont hogy az infó átadásra került, minden további telefonos bájcsevej csak felesleges műsoridő-pazarlás. Ami pedig egy elég lényeges szempont. Egy két órás produkció simán lehetne a többszöröse is, ha minden jelenet életszerűen játszódna le. Ehelyett jellemzően minden sallang le van szedve, hogy minél több történet elmesélhető lehessen minél kevesebb idő alatt.
Fluoridos fogkrémek esetén sokak szerint érdemes elhagyni az öblítést, mert a fluoridnak idő kell míg kifejti a fogvédő hatását. Ami ugye nem történhet meg ha az ember leöblíti azt a fogairól.
Persze ha tényleg hosszú, jó pár perces, alapos fogmosást tart az ember akkor nincs vele gond. De ahogy látom, az emberek többsége pikkpakk letudja egy kis sikálással. Ebben az esetben szerencsésebb nem öblögetni.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Igen, talán ez olyan mint a fogmosás. Bár eddig az zavart, már nem. Néha elvétve vannak jelenetek habzó képű emberekről, de ritka. Esztétikailag ugye ez érthető. De sajnálom, hogy sok filmből lehagyják, azt a két másodpercnyi elköszönést. Biztos sokatok számára szőrszálhasogatónak tűnik a véleményem, no de mindenkit zavar valami
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!