Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyi az ideális filmhossz...

Mennyi az ideális filmhossz számotokra? Mennyit tartotok már soknak?

Figyelt kérdés

#időtartam #filmhossz
2020. jan. 4. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
80-90 perc számomra ideális, a 2 és fél-3 órás filmeket nagyon nehezen nézem végig.
2020. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1:45 az ideális, persze ha nincs telenyomva reklámokkal, meg ajánlókkal. A 3:00 körüli filmeket jobban szeretem, ha két részre vannak osztva. Ha DVD-n nézem, akkor a második felét a következő napra teszem át.
2020. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 HalkHogen ***** válasza:
100%
Attól függ le tud-e kötni; ki van-e töltve a műsoridő. Van film, történet, amit nem szabad másfél óránál hosszabbra nyújtani. Egy érdekes filmnél elröppen 2 és fél óra is - bár ülni azért kissé megunok úgy 2 óra után, be kell valljam.
2020. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hol nézem és milyen a film. Itthon, ahol könnyen elterelődik a figyelmem egy rövidebb, 90 perces film jobban megfelel. Moziban már nem számít annyira az idő, inkább a film minősége. Volt, hogy 2 órás film alatt kikapartam az arcom, hogy miért ilyen hosszú, 3 órás film pedig csak úgy elrepült.
2020. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez furcsa kérdés, mert 15 éve átlagos volt, hogy minden film másfél órás, aztán mintha rájöttek volna, hogy ez kevés, és elkezdtek hosszabbakat csinálni. Ma ha másfél órás lenne egy film, meglepődnék, minimum a 110 perc.


Ha jó a film, felőlem lehetne akár 4 órás is, nem tudom, mi a rekordom, amit leghosszabban néztem. 3 órás filmet láttam moziban, az tényleg hosszú volt. Itthon a sorozatok miatt nincs határ, 8x1 órás sorozatot megnéztem egy nap alatt, tehát ilyen erővel lehetne 8 órás film is, amit megnézek pár szünettel egy nap? Nincsenek ma már ilyen határok. 6 éve ilyenkor néztem a fenti 3 órás filmet moziban, 1-2 emberen kívül senki nem ment ki wc-be/büfébe, tavaly márciusban 3 órás filmet a felénél abbahagytam, és másnap folytattam. Ha tegyük fel 20 órás lenne egy film, azt is megnézném 3-4 nap alatt.

De együltő helyében 2.5 óra lenne a max.

2020. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 1,5 óra az ideális, ha 2 órahosszás, akkor már elkezdem unni, még ha amúgy érdekel is a témája. Főleg moziban utálom, mikor ilyen hosszú a film, mert elég sokat iszok és ha beülök egy 2 órás filmre, a végére már majd' szétrobban a húgyhólyagom.
2020. jan. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami az adott filmhez szükséges. Nincs bajom a film hosszal, végig tudok én nézni akármilyen hosszú filmet, ha megalapozott az a hossz. DE! Komoly praktikus gondjaim vannak. Ha hatkor hazaérek a munkából, megkajálok, pihenek, 7-7:30. Nincs időm még bedobni egy 3,5 órás filmet! Arra meg főleg hogy elmenjek moziba egy 3,5 órás filmre, meg vissza. Szóval kisebb eséllyel nézek hosszú filmeket, mert nincs annyi időm. De amúgy ha mondjuk hétvége van és tudok rá időt szakítani, akkor felőlem lehet akármilyen hosszú.
2020. jan. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
85-90 perc az átlag, ami csak a film, de reklámokkal együtt ez általában 2 óra. Szerintem ez így teljesen korrekt, viszont mindenki egyéni ízlésétől is függ, hogy melyik jó film, melyik nem! Mert ami nem jó, persze nem kötelező végignézni, de még úgy is sok a 85 perc, ami pedig nagyon jó, abból még a reklámok nélküli 120 perc is kevés, bár ez ritkább eset, de azért van rá példa! Nem tudom, van-e ennél hosszabb, de a leghosszabb film, amit ismerek: Tűzsivatag (270 perc!), hossza miatt 3 részre van osztva, de nem igazi trilógia, mivel a cselekmény végig ugyanazon a szálon fut folytatásként, ez is mutatja, hogy 1 nagyon hosszú filmről van szó!
2020. jan. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Moziba már régóta nem járok, neten nem nézek filmeket, csak a tv-ben. Így nekem a 90 perc körüli az ideális (a VHS korszakban a kazetták nagyrészt 180 percesek voltak, két film fért rá, kivételek persze régen is voltak).

A mai 180 percesekre dagasztott filmekkel nehezen boldogulok (pláne reklámokkal), sokszor feladom a felénél.

2020. jan. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, amennyit az adott film megkíván, ha indokolt, akkor 3-4 óra sem okoz gondod vagy több, de néha a 90 percet is soknak érzem.
2020. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!