Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ez mennyire hiteles? (Csernobi...

Ez mennyire hiteles? (Csernobil-sorozat)

Figyelt kérdés

Ezekkel nem vitatkozni akarok, csak kíváncsi vagyok mennyire igazak.

-Tényleg 15,000 Röntgent mértek a robbanás után?

-Akimov (azt hiszem ő volt a főnök) nagyon zavaros volt. Nem hitte el, hogy felrobbant a reaktor vagy csak el akarta titkolni?

-Tényleg vérezni kezd valaki keze, ha megfog egy ennyire radioaktív grafitdarabot?

-Milyen sugárzás érte a tűzoltókat, ami belement a ruhájukba és sugárzó maradt a ruha?



2019. aug. 31. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

"felrobbant a reaktor"

Jól tette! - hiszen gőzrobbanás volt, nem pedig a reaktor robbant fel.

Hűtés hiánya miatt "csak" leolvadtak a fűtőelemek.

2019. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

- Nem mértek semennyit sem a robbanás után. A 4-es reaktor épületében 4 mérő volt, amiből kettő csak elhanyagolható szintig tudott mérni (1 millitöntgen/s), egy megsemmisült, egy pedig elromlott. Addig nem is tudtak a sugárzás mértékéről, míg nem küldtek katonákat az erőműhöz. Ekkor a legnagyobb érték amit mértek, 2000 röntgen volt, viszont a baleset időpontjában nem kizárt, hogy mérhettek volna hússzor ennyit is.

- Senki nem tudta, hogy mi is történt, csak hajnalban látták meg a szétrobbant épületet.

- Nem kezd vérezni attól, hogy megfogja. Ellenben minimum harmadfokú égési sérülést szenved, mivel a reaktor magja több ezer fokosra hevült. Viszont a magas sugárzás miatt pár napon belül az ember bőre "leolvadhat", és ilyenkor teli lesz véres sebekkel. Lásd: [link]

- Ugyan az a sugárzás, mint ami minden(ki) mást is ért.

2019. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.

Köszönöm a válaszod.

De ezt a képet biztos meg kell néznem? Az ilyenektöl enyhe szívbajt kapok.

2019. aug. 31. 23:28
 4/5 Marci71 ***** válasza:
100%

Először is az első válaszolónak üzenem: de a reaktor robbant fel... Az más kérdés hogy gőzrobbanás volt, ami a reaktorban történt és lényegében szétvitte a reaktort.

A tűzoltó keze nem a forróságtól égett meg amikor a grafitot megfogta, a forróságot érezte volna, nem fogsz meg egy izzó kődarabot, vagy ha igen akkor azonnal eldobod. Az erős sugárzás okozta az égéshez hasonló sérülést.

A ruha pedig a reaktorból származó radioaktív portól lett sugárzó. Az égő grafit miatt folyamatosan dőlt a reaktorból a sugárzó por, ez jutott el hozzánk is annak idején. Ennek egy része már ott is kiülepedett a talajra , az emberekre stb. De különben a sugárzás is képes nem sugárzó anyagokat radioaktívvá tenni , hiszen pl. a reaktormagban levő grafit sem volt eredetileg sugárzó, de a reaktorban töltött évek után erősen sugárzott. Ez azért van mert elnyeli a reaktorban levő erős neutron sugárzást és a befogott neutronoktól a nem radioaktív izotópok (pl. a C12 )radioaktívvá alakul ( C14-é ). Ezért a reaktormagban előbb utóbb minden anyag radioaktívvá válik, kivétel az ólom, mivel annak csak stabil izotópjai vannak ( ezért is használják sugárvédelemre ).

2019. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
14%
Gyere, felrobbantjuk Paksot, és lemérünk téged, jó lesz úgy?
2019. szept. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!