Miért tartják olyan sokan jónak a Csernobil sorozatot, holott 70%-ban nem felel meg a valóságnak, ami látható benne?
A műfaja dráma, és nem dokumentum film, és ha végig nézed, akkor az utolsó rész végén a legjelentősebb "ferdítéseket" a történetben leírják, kifejtik, hogy mely jelentős szereplő nem valós személy, mely az, akinek a szerepét "eltúlozták".
Még a Kreml, aminek nagyon nem tetszett a sorozat politikai okokból, még ők is csak olyanokba tudtak bele kötni, hogy túl modern ablakok voltak a házakon, a katonák rosszul fogják a fegyver, helikopterrel nem lehet Moszkvából közvetlenül Csernobilbe repülni.
Egyébként mint sok miden mást, úgy ezt is érdemes eredeti nyelven nézni, ha lehet, mert a magyarban több félrefordítás is van.
De szívesen olvasom, ha leírod, mik azok a fontos események, amik nem úgy zajlottak, mint a sorozatban, és a sorozat végén sem került említésre.
Kár lenne okoskodnom, hisz az előttem lévők leírták a lényeget. Egyet tudok érteni velük. Az meg egyenesen röhej, hogy kijelented, hogy a 70%-a nem történt meg.
Ha igazad lenne, akkor szerinted ugyanekkora sikere lenne? Ennyire megegyeznének a kritikusok és a valós eseményekhez hozzáértők véleménye azzal kapcsolatban, hogy mennyire zseniálisan mutatja be a sorozat a történéseket?
Ami "ferdítés" benne, az is el lett mondva, hogy mi és miért, ahogyan az előttem szóló is leírta ezt.
Miért kell belekötni valamibe, amit alátámasztani sem tudsz? Legalább dobtál volna oda 1-2 linket, ami miatt ezt feltételezed.
Van egy olyan jelenség bizonyos embereknél, hogy ami sikeres, ami felkapott, azt már csak azért sem alapon nem kedvelik/szidják/nem nézik stb...
Ezt el kéne engednie mindenkinek, akiben ez fellelhető. Az alapján ítéljünk meg valamit, amit MI MAGUNK gondolunk...
Egy könyv feldolgozzásából készült a sorozat. Nem dokumentum film. Ennek ellenére nagyon sok mindenben pontos és valós képet ad. A történet összességét tekintve átadja a kor szellemet és az eseményekből azt, amit tudni illik.
Történelem szempontjából nagyon fontos, hogy sose felejtsék el az emberek, mi történt ott. Valakinek telejsen új volt a téma. Valaki azt hitte az egész sorozat fikció. Na nekik és a hozzájuk hasonlók miatt szuper fontos ez a sorozat. Felkelti az érdeklődést és utána olvasnak (már akik tudnak olvasni), vagy utána néznek.
A szovjet hatalom ábrázolása és a politikai úton történő valóság ferdítés meg a Magyarországi 60as 70es években is jelen volt. Borzalmas mikre képes a marxizmus! Ezt soha nem szabad elfelejteni.
Volt eltérés a valóság és a sorozat között, de az 70% túlzás.
"A szovjet hatalom ábrázolása és a politikai úton történő valóság ferdítés meg a Magyarországi 60as 70es években is jelen volt. Borzalmas mikre képes a marxizmus! Ezt soha nem szabad elfelejteni."
Ezt egy kicsit gondol végig, mert az állami hazudozás általában véve minden diktatúra és diktatórikus rendszer jellemzője, nem köthető egy ideológiához. Ha úgy szolgálja az érdeküket még demokratikus rendszerek is képesek erre. Ha már Csernobil 1986-ban a nyugati országok mind figyelmeztették az állampolgáraikat a veszélyre, és több helyen is komoly diskurzus bontakozott ki arról, hogy szükség van-e atomenergiára. Németországban ekkor indult el az atomerőművek bezárásának kezdeményezése, ami pár éven belül célba is ér.
DE! Nem minden európai ország volt ilyen nyitott ekkor a témára. Volt egy ország, ami elhallgatta az állampolgárai elől a veszélyt, többször elmondták, hogy a szennyezés jelentéktelen és úgy általában az ottani atomellenes mozgalmakat igyekeztek elhallgatni. Ez az ország Franciaország volt, az ok pedig elég prózai, pénz. A szovjetek után a franciák költötték a legtöbbet atomerőművek fejlesztésére az európai kontinensen ekkoriban, így az ő üzletüket nagyon érzékenyen érintette volna, ha ott is atomenergia ellenes hangulat alakul ki.
De ha élő példa kell folyamatos hazudozásra, nem kell 1986-ig és a franciákig menni, az elmúlt néhány évben Magyarország és a kormánykommunikáció mutatja, hogy nem kell ahhoz diktatúra, hogy az állami és kormányzati elhallgattatás, hazudozás nagyüzemben folyjon.
Magáról a sorozatról meg az első pár válaszban leírták a véleményemet, senki, soha semmilyen körülmények között ne várja el egy történelmi eseményeken alapuló sorozattól, hogy dokumentumfilm legyen, aki ezt teszi, az mindig csalódni fog.
Annyit jelent, no comment....
Amiket írtál, csak gratulálni tudok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!