Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért jó a Gyűrűk ura trilógia...

Miért jó a Gyűrűk ura trilógia? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

Nem szeretnék viszályt szítani ezzel a kérdéssel, de nekem nem jött be annyira. Nem tudnám azt mondani, hogy rossz, de nem kötött le igazán, viszont pontosan tudom, hogy mennyire szereti az emberek java része és a sok oscar díj, az imdb értékelés, kultusz státusz stb.


De mégsem jött át nekem ez az egész. Számomra vontatott, túl hosszú és a karakterek sem fogtak meg igazán. A gyűrű pedig végképp. Nem lett szerintem eléggé kidolgozva, szinte azt sem tudjuk mire jó.


Ahány ember, annyi féle, nem szidni akartak, ezért is írtam le az érem mindkét oldalát, de kíváncsi lennék pár egyéni véleményre azoktól, akik szeretik.


2019. júl. 29. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogd meg azt, amit nem szeretsz és fordítsd meg. Vannak, akik szeretik a karaktereket, a kidolgozott világot, hogy minden részletesen le van írva, a könyvek egyediségét, a gyűrű misztikumát. Őket leköti.
2019. júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egydimenziós a történet, de mocsok jó vizuális megoldások voltak benne.

Én bármikor el tudok rajta aludni, annyira unalmas. Feleségem egy huzamban képes végignézni a bővített rendezői változatot 2 pisi szünettel.


Nem vagyunk egyformák :)

2019. júl. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen olvastam róla hasonló kritikákat, nem csak a film de a sztori miatt is. A fantasy nem mese, ez volt benne kb. a mondanivaló, hogy ennél összetettebb karakterekre és jobban kidolgozott cselekményre lett volna szükség. Viszont azelőtt mint különálló irodalmi műfajt nem ismertèk el, A gyűrűk ura trilógia érte el azt, hogy egyáltalán legyen fantasy kategória. Szóval annak ellenére, hogy kissé gyenge, mégis ennek köszönhetően jöhettek létre az igazán jó alkotások. A film valóban vontatott, de látványnak nem rossz, egyszer még én is meg tudtam nézni, bár a harmadik részt csak nehezen.
2019. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezek a válaszok nem győztek meg arról, hogy tényleg olyan jók. De akkor mire ez a nagy rajongás? :) Oké, hogy jók a vizuális effektusok, de ettől még nem lesz ekkora rajongótábora. Konkrétan manapság minden második filmet beskatulyáznak a "látványfilm" kategóriába és, hogy annál nem több. De akkor a Gyűrűk ura mivel több ennél?
2019. júl. 30. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor végeztem helyetted kutatómunkát:

(főleg könyvek)

"A legjobban az tetszik benne, hogy megteremtett egy egész világot, annak minden apró részletére kiterjedően"

"új világot teremtett, ami azt sugallta, hogy a legapróbbakra is szükség van. Hősiesség, barátság, hűség, stb."

"tetszett Frodó és Sam barátsága, kapcsolata, a kalandjuk"

"színes és érdekes leírások"

"remek, érdekes kalandok"

"jól kidolgozott párbeszédek"

"mert kombinálja az epikust a hétköznapival"

"szimbolizmus"

"testvéri szeretet a karakterek között"

"1. karakterek

2. táj(leírás)

3. írói stílus"

"a történik mítikus elemei (jó, rossz, hősiesség)"


Ez kb. két oldalról (gyakori és goodreads) összeszedve. Biztos találnék több indokot is, amit írtak de nincs kedvem.

2019. júl. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A rajongás a világnak szól, meg a történtnek. Tolkien nélkül hol lenne az orc, az elf, a törpe félszerzet, a vándor, a mágus?

A könyv szépen leírja ezeket. Nem a történet szála érdekes, hanem a világ, amiben játszódik.

2019. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát a sztori másodlagos. Mondjuk én is mindig szerettem a jól kidolgozott világokat, pl: Trónok harca vagy a Lostban a Sziget.

De a Gyűrűk uránál nekem ez nem jött át.

Az első rész fogott meg a legjobban, mert ott ismertem meg ugye a karaktereket és az annyival több volt a többinél.


Köszi a válaszokat.

Plusz még annyit leírnék, hogy a filmről érdeklődtem, nem a könyvről, de azért azt is köszönöm! :)

2019. júl. 31. 11:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyot ütött, mert ez volt az első, hogy ezzel a világgal találkoztam. Nagyon jól fejlesztette a fantáziát. Amikor én olvastam, még tv-nk sem volt. (most meg már nincs)
2019. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!