Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz elkezdeni...

Mennyire nehéz elkezdeni gitározni?

Figyelt kérdés
Gitár még soha nem volt a kezemben. Nagyon szívesen elkezdenék de félek attól hogy , túl nehéz lenne megtanulni. A célom nem az lenne hogy , saját számokat kottázak , hanem csak híresebb számokat eljátszak rajat. (Shape of u , faded stb.....) Mennyi idő kell ehez hogy , tudjak gitározni?

2017. okt. 17. 21:41
 1/8 Mojjo ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy nehéz-e megtanulni, vagy sem, hanem az, hogy az ember élvezi-e a tanulást, vagy inkább a háta közepére sem kívánja. Ha egy hangszer (vagy tulajdonképpen bármi a világon) igazán tetszik, ha igazán akarod csinálni, akkor nem lesz teher a tanulás, sőt, pont ellenkezőleg: a tanulás minden perce szórakozás és kellemes, értékes időtöltés. Épp ezért tök mindegy, hogy mennyire nehéz. Ha a tanulás ilyen "jajj, csak ne legyen nehéz" dolog, akkor te ezt nem akarod igazán. Így viszont tök mindegy, mennyire könnyű, nem fogod élvezni, úgy viszont nem megy.


Ha megfogadsz egy tanácsot, gondold át alaposan, hogy tényleg akarod-e te ezt.

2017. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Mondjuk a címkékből úgy látom, hogy nem igazán akarod, csak csajok, meg kecskék elbűvölésére kellene a gitár. Az a helyet, hogy így nem érdemes belekezdeni, mert abba fogod hagyni és kidobott pénz, elvesztegetett idő lesz. Akkor csináld, ha tényleg zenélni akarsz. A zenéért magáért.
2017. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:

Mojjo megcsípte a lényeget. ;)

Ha már kezdésként is attól félsz, hogy túl nehéz megtanulni, akkor az annyit jelent, önmagadban sem bízol. Valószínű ismered a képességeidet, és tudod, hogy nem vagy kitartó.

Kíméld meg magad a kudarcoktól, ilyen gondolkodással bele se fogj a gitározás megtanulásába.

2017. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Waff ***** válasza:
Jól mondják a többiek, valóban nagy adag kitartás kell hozzá, és rengeteg idő, minimum napi 1,5-2 óra és akkor még keveset gyakoroltál. Ha nem csak tábortüzes/börtönazlagát-sikálgató gitáros akarsz lenni akkor meg évekig kell nyúzni, gyakorolni hogy eljuss egy értékelhető szintre. De ha szereted élvezni fogod minden percét és valójában ez a lényege a dolognak. Persze lesznek hullámvölgyek, még a legelszántabbakat is elkapja néha a "nem haladok semerre" érzes, de ezen is csak át kell lépni és csinálni tovább. Én is naponta nyúzom a gityóimat veszettül, már egy jó ideje, igazándiból semmit sem tudok eljátszani, de élvezem :D
2017. okt. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a csajozás miatt kezdtem el 15 éve. Hogy majd lesz vagány pánkrokk bandám, bulizunk, vedeljük a piát, sorra lőjük a rakétákat, világhírűek leszünk, a csajok meg mind a lábaink előtt fognak heverni. Ezekből ugyan csak a piálás meg a rakétakilövés valósult meg, viszont ku3vára élveztem a zenekarral közösen eltöltött éveket! És élvezem a mai napig, csak már piálás és egyéb tudatmódosító szerek nélkül. :) Persze, azóta lecserélődött a zenekar, a haveri társaság, megnősültünk, megvénültünk. De ku3vára élveztem. És mondom: csupán a csajozás miatt kezdtem bele. És egyébként több-kevesebb sikerrel, de még be is jött. :) De, ez már már egy másik téma. :D


Szóval szerintem tök mindegy miért kezded el! Sőt! Tudod mit? Ne is vedd komolyan! Csak gyakorold azokat a számokat, amiket szeretsz! Legyen az Satriani, Pink Floyd, Nirvana, SOAD, anyámkínja! És ne vegye el a kedved, ha elsőre nem megy! Majd fog! A lényeg, hogy gyakorolj sokat, de ne görcsölj rá! Élvezd ki, ha sikerül valami, de ne bäszd fel magad, ha nem! És nem muszáj a legjobbnak lenned! Nem kell a létező összes skálát bemagolni. Van olyan, aki 3 akkorddal többet el tudod mondani, mint 6 év konzival. Szóval hajrá!

2017. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Waff ***** válasza:
Utolsó, van abban is valami amit írtál :) és tényleg nem szabad túl komolyan venni semmit :)
2017. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ!
2017. okt. 22. 13:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig igen, pokoli nehéz a gitár, az ujjad is szét fog szakadni.

Én csak azért vágtam annó bele mert a gitárba szerettem bele, a zongora és a többi hidegen hagyott. Most idősebb fejjel kezd kíváncsivá tenni pl. a fuvola és a zongora is.

2018. febr. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!