Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék elkezdeni gitározni,...

Szeretnék elkezdeni gitározni, segítség elektromos gitár vásárlásában?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már nagyon régóta érdekel a gitározás, és úgy döntöttem, hogy most megvalósítanám ezt a régi álmomat. Kb. 7 éven át zongoráztam, és habár nagyon szeretem, most nincs rá lehetőségem, és kicsit unom is már, sosem játszottam más hangszeren, nagyon vágyok már valami újra.


Életem első elektromos gitárját tervezem vásárolni, és hosszú keresgélés után egy Epiphone Les Paul Standardon van eddig a választásom. Én úgy gondolom ez tökéletesen ki tudna elégíteni, és kinézetre is nagyon ízlésemre van, de azért megkérdezem az itteni véleményt is a hangszerről, és ha esetleg ajánlotok más gitárokat hasonló árkategóriában, annak is utánanézek. Mindenképpen újat szeretnék.


Erősítőt milyet ajánlanátok? Itt sajnos már kicsit elvesztem. Kb. 30-40e forintot tudnék rászánni, habár kisebb ár előnyös. Csak otthon, egyedül, magamnak játszanék.

Amivel szemezgettem, az a Marshall MG15CF volt.


Leginkább házhoz szállítással szeretném venni, nem igazán vágyok végigcipelni ennyi mindent buszon. Lehet ebből bármiféle problémám? Hangoláson kívül kell még valamit állítani, vizsgálni az új eszközön, amihez valami nagyobb szaktudás kell?


Mi egyebekre lesz szükségem? Gondolok itt extra húrra, kábel, tok, pengető, stb.


És írnátok jó, megbízható hangszerboltokat? Egy helyről szeretnék megvenni mindent, ha ez lehetséget.


Bármiféle egyéb tippeket is szívesen fogadok, és előre is köszi a segítséget.



2017. jan. 4. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Az Epiphone-ok bőven jók első gitárnak, én még valamivel "gyengébbet" is vennék, hogy ha esetleg mégse jön be a gitározás, akkor ne álljon 100k a gitárban. Nem írtad milyen műfaj, az alapján szóba jöhetnek mások is.

Ha csak otthon játszol, elég 10W erősítő, max. 15W, kérd ki az eladó segítségét. Marshall jó minőség, de hasonlóan a gitárhoz, én valami olcsóbb megoldáson gondolkodnék, ha esetleg nem tetszene a gitározás.

Olyan szempontból is érdemes elmenni a boltba hogy legalább egyszer kipróbáld, kényelmes-e stb.

Kelleni fog még hangoló, hacsak nem tudsz "fülre" hangolni, egypár pengető, legalább egy JÓ MINŐSÉGŰ kábel. Tok, heveder ilyenek csak akkor ha hordozni akarod, mondjuk zeneiskolába...

Hangszerboltban nem tudok segíteni, nem is tudom hol laksz, illetve 4-5 éve én sem járkálok ilyen helyeken.

2017. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Waff ***** válasza:

Epihone Les Paul Standardal szemezgetek én is, de nem mostanában, hanem 1-2 év múlva lenne a projektből valami, egyenlőre nem sürgős. De a vélemények, tapasztalatok engem is érdekelnének erről a modellről.

A felsorolt kellékek közül a hangológépet én nem erőltetném, a telódra bármikor ingyen letölthetsz kiváló hangoló alkalmazásokat. Sokszor pontosabbak mint egy mezei hangológép. Hevederre sem lesz egyenlőre szükséged, mert ülve fogsz gyakorolni az első időszakokban.

Javaslom menj el egy hangszerboltba, ott kézséggel segítenek, ha szűkös a keret nem muszáj marshall erősítőt venni, vannak olcsóbbak s szintén jók.

Ajánlom a Gitárcentrumot.

2017. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!